Обновено
CHICIRIS Инфраред Сензор Прекинувач, ПИР Сензор за Движење Светлина Прекинувач, LED Светло Прилагодливи Инфраред Човечкото Тело Индукција Сензор Прекинувачи AC85~265V

CHICIRIS Инфраред Сензор Прекинувач, ПИР Сензор за Движење Светлина Прекинувач, LED Светло Прилагодливи Инфраред

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 237.36

Лесен за користење : висока чувствителност и стабилност, ниска потрошувачка на енергија.Friendly и удобен, безбедно и енергија-штедење.Инфрацрвен сензор : Тоа може да се открие човечката движење со откривање на инфрацрвени зраци што се емитуваат од страна на човечкото тело.Таа има висока стабилна чувствителност и ниска потрошувачка на енергија.Сензор прекинувач : Оваа опција е врз основа на инфрацрвена технологија.Кога сензорот детектира промените во инфрацрвениот спектар на човечкото тело во рамките на сетилните опсег, таа автоматски ќе се вклучи.Заштеда на енергија : Автоматско отворање/затворање зависи од луѓето активности, кои можат ефикасно да се заштеди енергија и да се подобри ефикасноста.Мала тежина, мали димензии, лесно да го инсталирате и користите.Широк спектар на апликации : може да се користи во магацини, училишта, ходници, бањи, подруми, магацини, гаражи и сл.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Color : Како picture Working Напон : 85~265 VLoad Напојување : 1~40 WDelay го Исклучите Време : Околу 45 seconds Sensor Опсег : 120 degrees Sensor Растојание : 4~6meters (13.1~19.6 ft)Димензија : Главниот Уред Дијаметар : Прибл. 4.5 cm / 1.7 in Cable Должина : Околу. 24.5 cm / 9.5 in Quantity : 1 Pc Package Тежина : 26g Package се Вклучени : 1 x Инфраред Сензор за Движење Switch Note : 1. Ве молиме овозможи 0~1inch грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Пакет се вклучуваат : 6 pcs.Net тежина : 38g секоја подлога.Одговара на Сите Правоаголен Облик на Главата Црна+

Специјално Дизајнирани Паричникот Случај за i Phone 7 (2016 година), i Phone 8 (2017), i Phone SE 2 Генерација (2020).Компатиб

Сет од 2 Кутии за Складирање 11in.x 10.5 во.x 10.5 во.секоја од нив.Карактеристики на Морнарицата и Злато Месечи

Бидејќи на боја класификација, тоа го прави на 3 Димензионални пенкало повеќе корисни во изработката на

ВИСОККВАЛИТЕТ на ГРАДЕЖНИ:Погодна за внатрешна употреба или надвор, во заштитени области, на оваа висо

✔️ 《 ОРИГИНАЛНИ ЕВРА SPEC ИЗГЛЕДА 》 Како што се гледа на Европската модели на BMWs, Уникатен Пушеле Леќа ст

Дршката крива одговара на дланка и е направен од пластични материјали, која е мека и удобна да се одржи.П

За се одржува акција се префрлува, еден притиснете на педалата контролира власта, а еден акција се префр

НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ШИШИЊА со ВОДА – 20 Унца Шишиња со Вода се совршени за во автомобил, канцеларија, тере

Материјал : Памук, лен ткаенини.Големина : 32*16 cm / 12.6"*6.3".Лесно да се инсталира.Сигурно во прилог на сонцето

15.6" UHD (3840x2160), OLED, VESA Display HDR™ 500 Вистински Црна Уверение,100% DCIP3 Nvidia Geforce RX3080 Тенок и лесен Дизајн за максимал

Научник, СОЈА ВОСОК од СВЕЌА Обезбедува релаксирачки ароматерапијата искуство.НАПРАВЕНИ со КОРИСТЕЊЕ

Сет од 2 Кутии за Складирање 11 x 10 .5 x 10.5.Карактеристики на праска, розова и зелената страна се насликани а

Име на производ : Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање ;Контакт Тип : 1 НК 1 НЕМА ;Терминал Количина : 3...

Автомобилот USB полначот има влезен напон од 1224 V и може да биде инсталирана на сите 1224 V камиони.Нема потр

Направени на рафинирани челик материјал, многу силни и издржливи, мазна површина, не е лесно да ' рѓа, вис

Пакетот Висина на Производот е 74.422 сантиметри.Пакетот Должина на Производот е 14.732 сантиметри.Пакетот Ш

Стандардна Големина : се Вклопува пеглање одбори големини до to12 x32inch или било помали димензии.Ве молиме

Kicker (2) 45 L7 R152 Автомобил Аудио L7 R Плоштадот 15" Под 1800 W Subwoofer L7 R15 Пакет со Хармонија ХАA1500.1 Засилувач & Amp Ком

Откако конфигуриран, ЈАС ПИ Камери прашања мобилен checkin известување со познати лица, или ако непознати л

100% Полиестер.еластична затворање.Измијте ладно.Перформанси tee и шорцеви во собата во кој Марвел Стрип с

1 Главно се користи за компресори за воздух, дизел мотори, бензински мотори, вода, пумпи 2 Се користи како

Scroll