Обновено
X-DREE 2-30cm Детектор на Растојание Инфраред Пречка Избегнување Модул 3.3 V-5V(Modulo ди prevenzione ди ostacoli на infrarossi на distanza ди rilevamento 2-30 cm 3.3 V-5V

X-DREE 2-30cm Детектор на Растојание Инфраред Пречка Избегнување Модул 3.3 V-5V(Modulo ди prevenzione ди ostacoli

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2143.20

j Product Име : Инфрацрвен Пречка Избегнување Сензор Модул;Тип : LM393;Работен Напон : DC 3.3-5 V.Канал Број : 1;Откривање Спектар : 2-30cm(прилагодливи).PCB Одбор Големина : 3.1 x 1.3 см/1.2" x 0.51"(L*W);Инсталација Дупка Кол : 3мм/0.12".Материјали : ПХБ;Главна Боја : Сина(Materiali : ПХБ, Colore principale : blu.Net Тежина : 10g;Пакет Содржина : 1 x Инфраред Пречка Избегнување Сензор Модул(Peso netto : 10 g; Contenuto della confezione : 1 x Modulo sensore ди prevenzione D-e-ll'ostacolo на infrarossi. 2-30cm Детектор на Растојание Инфраред Пречка Избегнување Модул 3.3 V-5 VInfrared емисија phototube на секој канал сензор е давање исклучи инфра-црвена, кога инфрацрвени зраци не се рефлектира назад или интензитет не е доволно, инфраред примање phototube е исклучено, TTL излез високо ниво, диоди светлина е исклучен; Кога приговорот е во опсег на детекција, инфрацрвени зраци се рефлектира назад или интензитет е доволно, TTL излез е на ниско ниво, диоди светло е вклучено.Овој модул е дизајниран за паметен автомобил, робот и автоматизирана машина; Таа обезбедува еден вид на мултифункционален инфраред детектив систем за авто-машина; Овој модул се усвојува инфрацрвен предавател Tipo : LM393; Tensione ди esercizio : DC 3.3-5 VNumero canale : 1; Intervallo ди rilevamento : 2-30 cm (regolabile) Dimensioni scheda PCB : 3,1 x 1,3 cm / 1,2' 'x 0,51' '(L * W); Diametro ди installazione : 3 mm / 0,12' 'Materiali : ПХБ, Colore principale : blu Peso netto : 10 g; Contenuto della confezione : 1 x Modulo sensore ди prevenzione D-e-ll'ostacolo на infrarossi.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

L : 246mm; a : 40mm; b : 20mm; c : 15.5 mm; d : 17mm;.Двете vernier читање и дигитални читање;.Нулапоставување на било која позициј

Бидејќи на боја класификација, тоа го прави на 3 Димензионални пенкало повеќе корисни во изработката на

Лесен за користење : висока чувствителност и стабилност, ниска потрошувачка на енергија.Friendly и удобен, б

2x слоеви на одбрана обезбедува военоодделение капка заштита.Слој 1 : Цврсти, отпорно на гребење поликарб

Материјал : Памук, лен ткаенини.Големина : 32*16 cm / 12.6"*6.3".Лесно да се инсталира.Сигурно во прилог на сонцето

Издржливи надворешен дијаметар : прибл 7 мм; Внатре дијаметар : прибл 4.6 mm.Одличен подарок за сите топката

Сет од 2 Кутии за Складирање 11in.x 10.5 во.x 10.5 во.секоја од нив.Карактеристики на Морнарицата и Злато Месечи

Куќа или точак, ќе се направи.Родителот е Избор : импресивната градење на блок во собата може да се подоб

√ Направени од високо квалитетен материјал, уникатно и удобно тактилни впечаток.Наплатата ќе се запре

Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ Зошто поминуваат долги часови и $$$ на различни Дома Декор работи?Нашите Обновли

Kicker (2) 45 L7 R152 Автомобил Аудио L7 R Плоштадот 15" Под 1800 W Subwoofer L7 R15 Пакет со Хармонија ХАA1500.1 Засилувач & Amp Ком

1 Главно се користи за компресори за воздух, дизел мотори, бензински мотори, вода, пумпи 2 Се користи како

За се одржува акција се префрлува, еден притиснете на педалата контролира власта, а еден акција се префр

4 IN Тежина : 230g / 280g / 410g Карактеристики : Висока густина простор еластична памук interlayer, апсорпција на вода,

✔️ 《 ОРИГИНАЛНИ ЕВРА SPEC ИЗГЛЕДА 》 Како што се гледа на Европската модели на BMWs, Уникатен Пушеле Леќа ст

Практичен Подарок Forboys,Девојки,Пријатели,Мајка,Татко,Неа Или Него.Можете Исто Така Да Го Отстраните Рам

Конекции се направени преку интегриран подигнат дека поедноставува инсталацијата, која добива надвор

Автомобил Сонцето Стакло Организатор е направен на СТП кожа за да бидете организирани за годините што д

Едноставен и интересен начин на живот што го прави животот полн со забава и станува вашето вистинско ја

10ВО1 КОМБО ИГРА ПИНГ Заменлив tabletop ти овозможува да игра хокеј на слајд, foosball, базен, shuffleboard, пингпонг, ша

Направени од високо квалитетни материјали за да се исполнат OE спецификации.Го заменува OE број : 8174133021...

✿✿【Прилики】 : Секси flowy цврста активна носат, лабава еластичен резервоарот врвот slouchy маици блуза за ж

6.5" 720 x 1600 (HD+) PLS TFT LCD БесконечностV Екранот, 5000m Ah Батеријата, Отпечаток (странамонтирани) 64 GB ROM, 4 GB RAM, Media Tek

Scroll