Обновено
Magafor 81951400 8195 Серија 2 Flute, 90 Степени Сечење Агол, 0.551 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени (Светла) Комбинација Забележување На Т.н Вежба И Countersink Малку

Magafor 81951400 8195 Серија 2 Flute, 90 Степени Сечење Агол, 0.551 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени (Светла)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2920.08

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една операција.Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.MAGAFOR е познат како лидер во производство на прецизност сечење алатки.Со повеќе од 250 движи и 8 000 димензии, MAGAFOR нуди решение прилагодени на вашите обработка.Форми, материјали, должини се колку критериуми за генерирање на специфични движи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Материјал : тешко легура (волфрам челик).Големина : 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm

Вежба голем дијаметар дупки во ниска до средна затегнувачка цврстина материјали (ниска до средна метал

точка на аголот : 118 материјал : High Speed Челик.вкупна должина : 141 / 2 во.заврши / слој : Црна Оксид.вежба малку

Направени од висококвалитетни материјали.Гравирање Малку(Карбид титаниум Позлата Малку).Карбид прачки

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Рачни и Неподвижна Употреба (Во Вежба Притиснете) 135 Степен Сплит Точка Совет.ХССКо Вежба Малку Сет за Ви

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

1.Рунди легура сечилото комбинации, секој сечилото да сноси дел од обемот на работа, не се склони кон chippin

За користење на Morse коси месо тело, коси месо тело вежби, reamers намалување.Целата е угасне, има поголема цв

Месо Тело Тип : Коси.Предмет : Коси Месо Тело Вежба Малку.Сечење На Ветер : Десната Рака.Месо тело Големин

Ова е најдоброто одделение на ХСС челик.Целосно земјата делови се изработени од еден бар и се далеку под

Големини се Вклучени : 11.00 mm.Длабочина x Кол.Сооднос : 3x D.Одделение : K45 F.Длабочина : Кол.Сооднос : 3x D.Вкупна

10pcs 3.175 mm месо тело 0.20.9 милиметри ХСС Пресврт Вежба Битови.Материјал : ХСС (High Speed Челик).Површински Третма

Пакет од 12 KEO забележување на т.н " и центрирање вежби спречи неусогласеност често предизвикани со корис

Коси месо тело вежби се направени за да ги собере Morse заострените дупки.Дизајниран да се изврши во широк

Висок квалитет 5сечилото chamfer 82 степен.За алуминиум, железо, PV модули и други меки материјали.Висока цврс

Име на производ : Пресврт Вежба Малку;Карактеристики : Директно месо тело;Материјал : ХССКО.Боја : Сребро

Scroll