Обновено
Stren-Flex EET1-902-19 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 1 Ply, 3200 кг Вертикална Капацитет, 19' Должина х 2 Ширина, Жолта

Stren-Flex EET1-902-19 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 1 Ply, 3200 кг Вертикална Капацитет,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 986.40

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурација.Најчестите прашка тип.Црвено Предупредување влакна внатре webbing ви препорачуваме отстранување кога се изложени.Лесен за употреба, висока qualtiy синтетички webslings за сите на вашата општа цел подигање на апликации.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 22,700 lb.Прашка Должина

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Веб Прашка, Прашка Тип Бескрајни Тип 5, Вертикална Hitch Капацитет 6400 lb., Прашка Должина 3 ft., Прашка Ширина 2

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

3" Широк (ВКЛОПУВА ДО 2" ШИРОК МАТЕРИЈАЛ).Пораби во САД.Лесно Е Поставен.Се Зголемува Прашка Живот.Целосно

На пример, веб прашка со капацитет од 2,000 lb.Вертикална кревање конфигурација поврзува кран кука директн

Сина Полимер работ предиво се 2x повеќе намали отпорни, кој се протега прашка живот и заштедува пари.Среб

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Проширува Дизајн : ширина на лифтинг е 150mm, на сила е повеќе дури и кога се користи, и тоа не ќе биде оштете

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Висок Квалитет Најлон Websling.Сите намена, ниска профил прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигура

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ КРЕВАЊЕ ПРАШКА : Обезбедува невообичаено во облик на предмети повеќе лесно; мала тежина

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Slings имаат еден, два, три, или четири нозе; или постојан циклус на webbing.во вертикална конфигурација ќе имаа

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

Произведено Во САД.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Повеќето траен и економски пол

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 4800 lb.Прашка Должина :

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Име на производ : Рамни прашка.Материјал : висока јачина полипропилен.Дебелина, индекс : задебелување.Ел

Scroll