Обновено
Magafor 81960952 8196 Серија 2 Flute, 120 Степени Сечење Агол, 3/8 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени (Светла) Комбинација Забележување На Т.н Вежба И Countersink Малку

Magafor 81960952 8196 Серија 2 Flute, 120 Степени Сечење Агол, 3/8 Сечење Должина Солидна Карбид Соголени (Светла)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1231.44

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една операција.Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.MAGAFOR е познат како лидер во производство на прецизност сечење алатки.Со повеќе од 250 движи и 8 000 димензии, MAGAFOR нуди решение прилагодени на вашите обработка.Форми, материјали, должини се колку критериуми за генерирање на специфични движи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Вежба Малку Групирање : Вежба Малку.Предмет : Забележување На Т.н " Вежба Малку.Вежба Малку Димензија Тип

Големини се Вклучени : 11.00 mm.Длабочина x Кол.Сооднос : 3x D.Одделение : K45 F.Длабочина : Кол.Сооднос : 3x D.Вкупна

БРЕНД : Одобрени од Добавувачот.ВЕЖБА СТИЛ : Вежба Празно.ТИП : Jobbers Должина.БРОЈ ГОЛЕМИНА : #37 ВКУПНА ДОЛЖ�

Компатибилен со Магла Сива темно меламнин edgebanding nonglued се тркалаат.Компатибилна со Моделот : Сива Магла т

Производителот гаранција може да не се применува.Апликации : дупчење, прислушување и провира на челик, о

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една опера

точка на аголот : 118 материјал : High Speed Челик.вкупна должина : 141 / 2 во.заврши / слој : Црна Оксид.вежба малку �

118 степен радијална точка.круг 1 / 2" намалена месо тело.Црна оксид заврши.ХСС супстрат.Направен во САД.CleЛ�

Длабочина : Кол.Сооднос : 3x D.Предмет : Завртка Машина Вежба Малку.Вежба Малку Заврши : V Примена : За Дупчењ

1.Рунди легура сечилото комбинации, секој сечилото да сноси дел од обемот на работа, не се склони кон chippin

Направени од висококвалитетни материјали.Гравирање Малку(Карбид титаниум Позлата Малку).Карбид прачки

Краток Сет Counterbores Коси Месо Тело.Коси месо тело Дијаметар : 13 / 32 OAL : 4 1 / 16 # на Флејта : 3 Дупка Кол : 5 / 32 О

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.Се ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ�

Со користење на magafor NC вежба на дијаметар над дупчење алатка, центрирање и chamfering се добиени во една опера

Предмет : Долго Вежба Празно.Димензија Тип : Фракционо Инч.Големина : 5 / 64".Децимална Еквивалент : 0.0781 Мате

Направени од високо квалитетен материјал, носатотпор, издржливи и сигурни.Лесен за употреба и инсталир�

5x bradpoint вежба битови 8x хсскалај вежба битови 4x ѕидани вежба битови.ЦРНА+ДЕКЕР 31парче вежба малку сет сод�

Издржливи 45,000 ВРТЕЖИ во минута.Четка Микро Моторни Handpiece Сет.Стандард Collet Чак за накит употреба.Опис на �

Име на производ : Пресврт Вежба Малку;Карактеристики : Директно месо тело;Материјал : ХССКО.Боја : Сребро

Материјал : тешко легура (волфрам челик).Големина : 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm

Одлична изработка и висок квалитет, добра замена за стариот.Направени од волфрам челик материјал се со 5

Издржливи 45,000 ВРТЕЖИ во минута.Четка Микро Моторни Handpiece Сет 1 / 8" collet чак и 3 / 32" редуктор за накит, резби в

Вежба голем дијаметар дупки во ниска до средна затегнувачка цврстина материјали (ниска до средна метал�

Пакет од 12 KEO забележување на т.н " и центрирање вежби спречи неусогласеност често предизвикани со корис�

Вежба Малку Групирање : Вежба Малку.Предмет : Забележување На Т.н " Вежба Малку.Вежба Малку Димензија Тип

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

ВежбаТочка Вежба.Стил Бр 32 HS.High Speed Челик.Одлично за пластика.ВежбаТочка Вежба, Стил 32 HS.Изработени од High

Scroll