Обновено
menolana Прилагодливи Buck Конвертор, Напојување на Модулот DC Чекор До Регулатор на Напон

menolana Прилагодливи Buck Конвертор, Напојување на Модулот DC Чекор До Регулатор на Напон

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2059.20

Влезен напон е поголем од излезниот напон.Влез : DC 2 V да 24 V.Максимална излезна струја : 2 А. Излез : DC 5 V да 28 V.Висока реализација ефикасност и едноставен за регулирање на работата.Опис : - Влез : DC 2 V да 24 V - Излез : DC 5 V да 28 V - максимална излезна струја : 2 - Висока реализација ефикасност и едноставен за регулирање на работата. - Влезниот напон е поголем од излезниот напон.Пакетот Вклучува : 1 Парче Моќ Spply Module Note : Ако излезниот напон е еднаков на влезниот напон, ве молиме контра-стрелките на часовникот ротација potentiometer повеќе од 10 се врти, и потоа да го употребите на модулот за да се прилагоди на напон.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Работна фреквенција : 180 KHZ.Ако имате било какви прашања или проблеми со производот, ве молиме email icstation да

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Бренд Нови(Не се Користи)Од Кина,Користете брзи превозот методи.Моторни Оценка : 0.75 k W / 1.0 HP / / Текст : 3 Ф

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.Замена AC Адаптер / Полнач ,100% Компатибилен со модел на уредот се

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Помалите разликата е поголема ефикасност ќе биде).Сега заштита напон е 10 V, тоа е да се каже, кога батериј

♥ Материјал : Електрични компоненти ♥ 5 Pcs LM338 T LM338 ДА220 IC Висока Тековната Прилагодливи Интегрираниот На

Моќ алатка серија : електрични пили, машина за дупчење,удирање машини,воздушниот компресор и др.Вентила

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Совршен за уреди од странска земја Конвертирате Plug од Европа (2 круг pin) и во САД (рамен pin).Компатибилни с

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на н

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на AC Кабелот за Напојување 3 prongs САД стандард моќ кабел дизајн.Кабел Должи

Модул комбинира TP4056 батерија полнач со MT3608 зголеми коло.Додадете батеријата и вклучете ниска напојува D

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Пакет од 10,бесплатен превозот,продавачот испорачува стоката

Без разлика дали сте во САД за одмор или бизнис патување, овој едноставен, но суштински адаптерот е совр

, и широк опсег на употреба.Specifications Input : 110 V / 220 VAC / 47 ~ 63 Hz Starting импулс струја : 20 [email protected] VAC (ладно започнете)Изле

На задебелена обвивка е силна и безбедна, и шупливи дизајн има одлична дисипација на топлина перформанс

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Scroll