Обновено
XL6009 Зголеми Долар DC-DC Прилагодливи Чекор Нагоре Надолу Конвертор Модул Замени LM2577 Модул за Напојување на Модулот

XL6009 Зголеми Долар DC-DC Прилагодливи Чекор Нагоре Надолу Конвертор Модул Замени LM2577 Модул за Напојување

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2066.40

25 V ~ 35 V ( со автоматско buck , обемот на работа, никаков напонски влезови може да биде произволно регулирани напон излез ) ; Изградена - 4А-ефикасна MOSFET ќе се овозможи ефикасност до 94%; (LM2577 тековни е 3А) висока префрлување фреквенција на 400 KHz, бранување е се помал и помал .Ако ви треба производ под итно да, можете да изберете експедитивни услуги.Само барате клучни зборови во нашата продавница.Јас верувам дека може да се најдат на модулите што треба.Ние сме професионални дистрибутер на електронски производи.Технички параметри : Спецификација Модел : DSN6000 AUD Автоматско Buck модул Модул Својства : Не - изолирани зголеми (ПОТТИК) Исправање : Не - Синхрони Исправање на Текст Опсег : 3.Други продажбата на луѓето не е сигурен.За 12 V електрични работат напорно на работа, оваа автоматско buck модул го решава овој проблем , без оглед на влезниот напон е 5 V или 12 V или 32 V, на излез може да се стабилизира на 12 V.Ние ќе ги искористиме на курирската служба DHL Или UPS-от да се служи. ) Конверзија на ефикасност : .25 V ~ 35 V Текст на струјата : 3А ( max ) , не-оптоварување 18m A (5 V текст , 8 V излез , не-оптоварување е помалку од 18m A.Ве молиме имајте во предвид дека производите се само понудени од страна на бренд : Electronic Nova .8 V ~ 32 V Излез Опсег : 1.Широк влезниот напон 5 V ~ 32 V; Широк Излезниот Напон 1.Верувам дека нашата слатка услуга ќе ги задоволи вас. (LM2577 фреквенција само 50 KHz) за Апликација : Автомобил регулаторот , соларни фотонапонски, енергија од ветер и од други апликации на напон нестабилност .Повисок напон , поголемо оптоварување тековната .Auto start напон ќе биде срушен за да се 7 V помалку или помал мотор со голема брзина кога напон до 15 V или повисоко.Време на испорака : 3-7 дена.

Повеќе детали

DSN6000AUD Automatic Buck module :
Module Properties:
Non- isolated boost (BOOST)
Rectification:
Non- Synchronous Rectification
Input Range:
3.8V ~ 32V
Output Range:
1.25V ~ 35V
Input Current:
3A ( max ) , no-load 18mA (5V input , 8V output , no-load is less than 18mA. Higher the voltage , the greater the load current . )
Conversion efficiency:
< 94% ( greater the pressure , the lower the efficiency )
Switching frequency:
400KHz
Output Ripple:
50mV ( the higher the voltage , the greater the current , the greater the ripple )
Load Regulation:
± 0.5%
Voltage Regulation:
± 0.5%
Operating Temperature:
-40 ° ~ +85 °
Package Included:
1 x Boost Buck DC-DC adjustable step up down Converter XL6009 Module Solar Voltage :

Слични производи во категоријата

Ова ниво се користи за нормална ПЛЦ контролер.Ова ниво се користи за нормална контролорот или 5 V MCU;На вр

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

1) Единствен коло дизајн, избор на увоз на индустриски електронски компоненти, повисока ефикасност, пове

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на н

Полимер 3.7 V мека тркалаат батеријата.Li Fe Po 3.2 V батерија.На ternary литиум 3.7 V (на пример 18650 тип на батерија).Д

Континуирано производство на полно оптоварување, излезниот напон и струја се континуирано прилагодлив

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Пакет од 10,бесплатен превозот,продавачот испорачува стоката

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Лесен за употреба, инвертер одбор може да биде безбедно и заштеда на енергија и рабо

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на AC Кабелот за Напојување 3 prongs САД стандард моќ кабел дизајн.Кабел Должи

AC да DC моќност конверзија модул 1 N4007 мост rectifier филтер.AC влезен напон [6 V32 V] (capacitance 50 V470 UF).Излезен напон : 12

Модул комбинира TP4056 батерија полнач со MT3608 зголеми коло.Додадете батеријата и вклучете ниска напојува D

Сите компоненти се од формален каналите за набавка, индустриски одделение дизајн 40~85℃, стабилна излезн

Моќ алатка серија : електрични пили, машина за дупчење,удирање машини,воздушниот компресор и др.Вентила

Влезен напон : 24 V номинална, текст опсег (18 V32 V); излезен напон : DC 12 V 10 A 120 W.Усвојување на Синхрони Исправа

На задебелена обвивка е силна и безбедна, и шупливи дизајн има одлична дисипација на топлина перформанс

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Полесно ќе почне на ридови.Многу модерни возила се користат електронски контролен и повеќе возила се сл

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Постојат излез(НАДВОР), константен напон(CV), постојан струја(CC) индикатор светлото што го покажува во реа

Име на производ : Автомобил Напојување Трансформатор; Материјал : Пластика,Метал; Пакет Содржина : 1 x Авт

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.Замена AC Адаптер / Полнач ,100% Компатибилен со модел на уредот се

Seyas 65 W USB C полнач е компатибилен со повеќето популарни, брзо полнење протоколи, вклучувајќи КК 3.0 и PD 3.0 (PPS

Овој производ може да се конвертира 860 V DC напон на излез од 5 V 10 A.Тоа е вграден во повеќе заштита, вклучув

Влезен напон : DC 5 V, максимален влезен струја : 2.0 A Излезен напон : DC 9 V, максимална излезна струја : 800 мр.Ка

Совршен за уреди од странска земја Конвертирате Plug од Европа (2 круг pin) и во САД (рамен pin).Компатибилни с

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Scroll