Обновено
10pcs Топката Клипот,М3 Завртка Тема Хексадецимален Штекер Пролет Клипот Нерѓосувачки Челик Топката Пролет Plungers Постави Направени од Јаглероден Челик Материјал

10pcs Топката Клипот,М3 Завртка Тема Хексадецимален Штекер Пролет Клипот Нерѓосувачки Челик Топката Пролет Plungers

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 196.56

ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК : изработена од јаглероден челик материјал, овие топката plungers се цврсти и издржливи.СУШТИНСКИТЕ ДЕЛОВИ : Тие се големи делови за обезбедување на притисок и прецизното позиционирање. 10 ПАРЧИЊА : Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Широко се применува за механички уреди, стеги, калапи, автоматски машини.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : лесен за инсталација и лесен за користење, тоа е вашата идеална алатка за избор.Изработена од јаглероден челик материјал, овие топката plungers се цврсти и издржливи.Широко применлив за механички уреди, стеги, калапи, автоматски машини, итн.Тие се големи делови за обезбедување на притисок и прецизното позиционирање.Лесен за инсталација и лесен за употреба.Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.

Повеќе детали

Material:
Carbon steel
Type:
M3*6, M3*8, M3*10, M3*12 ( Optional )
Quantity:
10pcs
Weight:
4g / 0.1oz (approx.)
Package list:
10 * Ball Plungers :

Слични производи во категоријата

Челик, цинк позлатен заврши клипот тело.Случај појачани челик, цинк позлатен заврши клипот pin.Пролет чел

Sleeve челик одделение 5.8 Удар pinот челик.Пролет во пролет челик класа D ДОЛГОLOK нишка систем најлон.Сигурен

Месо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mm.Сечење на работ дијаметар (ЦИР) : 3.175 mm Сечење на работ должина (CEL) : 17mm.Вкупн

Нерѓосувачки челик Навој тело, Европскиот Стандард Број 1.4305 (American Standard Серија 303).Нерѓосувачки челик, хе

Телото е 303 ' рѓосувачки челик.Топката е 440 нерѓосувачки.Не елемент за заклучување на нишки.Земја на поте

Карактеристики метал навој тело со шестоаголни штекер главата, овозможува лесно за инсталација и отстр

Материјал : Тело 1.4305; топката 1.4034; пролет 1.4310 ДОЛГОLOK нишка систем во најлон.Природен крај.Топката закора

Цена За : Секоја Клипот Патување (Во.) : 0.215 Крајот Сила Конечниот (Lb.) : 8.50 Крај : цинк Топка Големина (Во.) : Т

Нерѓосувачки челик навој тело.Нерѓосувачки челик, земјата и хемиски никел позлатен клипот pin.Мат црни с

Не Диск.Се користи за : Страна Мелничката, Отворен Крај Слот Мелничката, Слегување, Отворен Крај Слот Мел

1.Двојно маргините дизајн,исклучително остар 2.Парична казна огледало полирање обработка,чисти и уредн

【Лесно да се Инсталира】Оваа пролет клипот топка е лесно да се инсталира и лесен за употреба.Тие се голе

Висока густина полиран, носатотпорни, висока температура.Високата ценаефикасен, да се подобри ефикасно

Телото е 12l14 челик.Топката е 303 ' рѓосувачки челик.Црна оксид тело.Земја на потекло : сад.Се користи во раз

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Објектот се користи само за индустриски сечење не се опасни член.На перки производ не е за луѓе под 18 год

Изработени од нерѓосувачки челик, со висока цврстина, висока јачина, носатотпор и долг животен век.Широ

Лесна Инсталација со Точни Усогласување.Светлината Крајот Сили.На абење и Отпорност на Корозија за Пос

Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.Тие се

Scroll