Обновено
Вермонт Американски 10209 9/64-Инчен ХСС Jobber Вежба Малку

Вермонт Американски 10209 9/64-Инчен ХСС Jobber Вежба Малку

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 152.64

За дупчење во дрво, метал и пластика.Секој high speed челик малку е појачани и зацврстен за долг живот и високи перформанси во тешки апликации. 118 Степен точка конфигурација е идеален за општа намена дупчење апликации. 3/8-Инчен намалена месо тело овозможува дупчење поголеми дупки со 3/8-Инчен вежби.Од Производителот на Вермонт Американски 10209 - 9/64-Инчен хсс jobber вежба малку.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Изградена на М2 high speed челик за најдобра комбинација на цврстина, отпорност на топлина, и отпорност на аб�

Се продава на 'Item Намалена месо тело Вежба Малку Сет, Вежба Малку Материјал High Speed Челик, Вежба Малку Дим�

Цена За : Секоја Вежба Малку Материјал : High Speed Челик Вежба Малку Димензија Тип : Фракционо Инчен Coolant Прек

Професионални Индустриски Вежба Делови , Изработени Од Квалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издр

Име На Производ : Ѕидани Вежба Малку.Карактеристики : Четири Празен Плоштад Месо Тело; Материјал : Метал.�

Десната рака спирала, пошироката флејта 135 Степен точка агол.Светла тело Калај слој на работниот дел.При

Hitachi Power Tools е преименувана во Metabo HPT.Истата голема tools, со само ново име.Дизајниран за да ги највисоките ст

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

Светла тело Калај слој на работниот дел.Применливи за дупчење во челик, фрлија челик легирани и нелегир�

Jobber должина битови наменета за дупчење од нерѓосувачки и тешко челик, пластика и дрво, Премиум Брза Поне

Стандард Геометрија Вежби Цврсти Карбид.DC150 Изврши солидна карбид вежба со внатрешна coolant.Одделение : WJ3

【Производ Димензија】 Сечење Дијаметар : 18mm / 0.71 инчен; вкупна Должина : 150mm / 5.91 инч 【Високи Перформанси �

Тип На Производ : Вежба Битови.Пакет Количина : 1 Пакет Димензии : 1.0" (L) x 1.88" (W) x 7.88" (H).Земја На Потекло : Кин�

Пакет Димензии : 1.524 cms (L) x 2.286 cms (W) x 0.508 cms (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Алатки.Земја На Потекло : Ки�

Производителот гаранција може да не се применува.Име На Производ : Ѕидани Вежба Малку; Карактеристики : �

Withstands високитемпература апликации за подолг период од време (до 1,100 degree F).Цврсти, густи веб дизајн додав�

Се продава на .Jobber Должина Малку Вежба, Вежба Малку Големина #39, Вежба Малку Точка Агол 118 Степени , High Speed �

Титаниум Нитрид слој отпорен на топлина и триење, проширување на сечење на работ живот до 6 пати од други

Три‑посочи дизајн работ, прецизното позиционирање; сечење edgeds на двете страни, чисти и мазни рабови, до�

Изработени од high speed челик.Применливи за дупчење во челик, фрлија челик, легирани и нелегирани, сиво леан

Jobber должина пресврт вежба малку нуди баланс на должината и да го достигне.Карбид може да работи на повис

Вежба битови се третира површината со 118степен точка.За општа намена производство на дупчење.На материј

Објектот Пакет Димензија : 1.0 " L X1.9 "W X 0.06" H Точка Пакет Количина : 1 Земја На Потекло : Кина.Тип На Производ :

Scroll