Обновено
ЈУПИТЕР-11 AUTOMAT 135mm f4 Објектив за 35mm КИЕВ-10 КИЕВ-15

ЈУПИТЕР-11 AUTOMAT 135mm f4 Објектив за 35mm КИЕВ-10 КИЕВ-15

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1068.24

ЈУПИТЕР-11 AUTOMAT 135mm f4 објектив за 35mm КИЕВ-10 КИЕВ-15. Направен во СССР // Русија.Фокусна должина, мм - 135. Размерот, мм - 24x36. Во светот превозот преку registred Воздухопловната со следење на број.ЈУПИТЕР-11 AUTOMAT 135mm f4 објектив за 35mm КИЕВ-10 КИЕВ-15 Спецификации : Aspect ratio, мм - 24x36; Фокусна должина, мм - 135; На решавање на моќ, линии / mm, не помалку : во центарот на областа - 42 на работ - 29.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Слика стабилизира ултразвучно мотор (USM) го прави за нечујно и сигурна работа.Ај ќе се фокусира право над

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Поддршка за страна оска У планината камера со одвојувањето на фокусирање.Метал леќа цевка, авијација од

Ef планината; telephoto леќа.Ултраниска Дисперзија стакло со fluorite елементи; внатрешен фокус прстен 135mm фокусн

【1 : 1 зголемување Види друг свет】:може да се види голем број на прекрасни нешта во светот.Но микро свет

MPN : OPRAF50 FXN.Леќа Серија : Tokina опера.Градење на наградуван наследство на Tokina е ВОX линија на леќи, новиот опе

Ве молиме овозможи 1~3 cm грешка поради прирачник за мерење, ви благодариме.8 II објектив За Олимп Micro4 / 3 кам

Feauturing Canon EF 1740mm f / 4 L USM Леќа.ЛЕЌА КАРАКТЕРИСТИКИ : EFПланината Леќа / FullFrame Format Бленда Опсег : f / 4 f / 22...

Поддржува HD пиксели, со што јасно и живописно квалитет на слика.Овој објектив може да се прилагоди рачно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Постојана f2.8 3.2 x зум објектив развиена исклучиво за употреба со Nikon DX Формат, оптимизиран за Nikon дигиталн

Ф1.2 бленда создава фантастична слика со плитки длабочина и мазна фокус опрема прстен овозможува прециз

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

35mm стандардна должина, многу практични, погоден за снимање на секоја сцена и предмет, како на пример, пор

Поддржува прирачник се фокусира, прилагодлив голем отвор, кои се движат од f2.Од 0 до f22, целосна рамка ви д

Идеален за различни теми кои се движат од portraiture за спорт, брзо постојана f / 2.8 L Е III USM Објектив со 1 Година

Непречената РАБОТА на ВЛАДАТА : Ова е видлива светлина бенд спектар главата со континуирана работа на в

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Одговара за , Олимп, , , , дигитални камери, и многу повеќе 180°агол на гледање значи дека целата околина дир

Пофалби за својата сигурност и целокупниот квалитет на сликата, ова е долго време омилена објективот на

✔ 【1.25 ИНЧЕН ИНТЕРФЕЈС】5 X зголемување со 1.25 инчен интерфејс се зголемува со зголемување на било 1.25 инче

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

Вонредни Високи Перформанси ApoХроматска Дизајн.Aspheric и Лебдат Леќа Елементи.Посебен Круг Отворот за уба

Scroll