Обновено
Пролет Клипот Топката Прицврстување Сила Топката Клипот Отпорност на Корозија за Механички Уреди Стеги

Пролет Клипот Топката Прицврстување Сила Топката Клипот Отпорност на Корозија за Механички Уреди Стеги

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 203.76

Тие се големи делови за обезбедување на притисок и прецизното позиционирање.Направени на 304 нерѓосувачки челик материјал, кој може да дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу околности.Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.Лесен за инсталација и лесен за употреба, едноставно притиснете го за прицврстување.Широко применлив за механички уреди, стеги, калапи, автоматски машини, итн.Направени на 304 нерѓосувачки челик материјал, кој може да дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу околности.Широко применлив за механички уреди, стеги, калапи, автоматски машини, итн.Тие се големи делови за обезбедување на притисок и прецизното позиционирање.Лесен за инсталација и лесен за употреба, едноставно притиснете го за прицврстување.Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.Карактеристики : Материјал : не ' Рѓосувачки челик Големината на Телото(Кол*L, со исклучок на топката) : 5mm*6mm Објект Големина(Кол*L, вклучувајќи топка) : 5.5 мм*7.5 mm Количина : 10pcs Тежина : 9g(прибл.) Пакетот Вклучува : 10 x Топката Клипот.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Не Диск.Се користи за : Страна Мелничката, Отворен Крај Слот Мелничката, Слегување, Отворен Крај Слот Мел

Материјал : Тело 1.4305; топката 1.4034; пролет 1.4310 ДОЛГОLOK нишка систем во најлон.Природен крај.Топката закора

Месо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mm.Сечење на работ дијаметар (ЦИР) : 3.175 mm Сечење на работ должина (CEL) : 17mm.Вкупн

ЈАГЛЕРОДЕН ЧЕЛИК : изработена од јаглероден челик материјал, овие топката plungers се цврсти и издржливи.СУ

Објектот се користи само за индустриски сечење не се опасни член.На перки производ не е за луѓе под 18 год

Sleeve челик одделение 5.8 Удар pinот челик.Пролет во пролет челик класа D ДОЛГОLOK нишка систем најлон.Сигурен

Висока густина полиран, носатотпорни, висока температура.Високата ценаефикасен, да се подобри ефикасно

Лесна Инсталација со Точни Усогласување.Светлината Крајот Сили.На абење и Отпорност на Корозија за Пос

Нерѓосувачки челик навој тело.Нерѓосувачки челик, земјата и хемиски никел позлатен клипот pin.Мат црни с

Изработени од нерѓосувачки челик, со висока цврстина, висока јачина, носатотпор и долг животен век.Широ

1.Двојно маргините дизајн,исклучително остар 2.Парична казна огледало полирање обработка,чисти и уредн

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Карактеристики метал навој тело со шестоаголни штекер главата, овозможува лесно за инсталација и отстр

Цена За : Секоја Клипот Патување (Во.) : 0.215 Крајот Сила Конечниот (Lb.) : 8.50 Крај : цинк Топка Големина (Во.) : Т

Телото е 303 ' рѓосувачки челик.Топката е 440 нерѓосувачки.Не елемент за заклучување на нишки.Земја на поте

Телото е 12l14 челик.Топката е 303 ' рѓосувачки челик.Црна оксид тело.Земја на потекло : сад.Се користи во раз

Челик, цинк позлатен заврши клипот тело.Случај појачани челик, цинк позлатен заврши клипот pin.Пролет чел

Постојат вкупно 10 парчиња на топката plungers во еден сет кој можете да го користите за многу проекти.Тие се

Нерѓосувачки челик Навој тело, Европскиот Стандард Број 1.4305 (American Standard Серија 303).Нерѓосувачки челик, хе

【Лесно да се Инсталира】Оваа пролет клипот топка е лесно да се инсталира и лесен за употреба.Тие се голе

Scroll