Обновено
Коаксијален Кабел Stripper, Прилагодлив Сечилото Длабочина Жица Секачи за -4-5 -6, -7 Кабел за Мрежа Жица

Коаксијален Кабел Stripper, Прилагодлив Сечилото Длабочина Жица Секачи за -4-5 -6, -7 Кабел за Мрежа Жица

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 177.36

Пластични материјали за дршката, пластични материјали за пластична стега главата.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Метални + пластика Боја : Како што е прикажано на сликата Големина : Прибл. Употреба, во процес на конструкција, изградба на -5, -7 ткаени мрежа кабелот е обично бавно, со нож за сечење метод, должината на кабелот да биде одземен не е лесно да се совлада.Употреба на жица соголување нож да лупам исклучување на кабелот во еден момент. Пластични материјали за дршката, пластични материјали за пластична стега главата.8 во Пакет Листа : 1*Жица Stripper. Работи, усогласување на крајот лицето на кабелот да биде одземен со крајот на соголување нож, се претвори во неколку врти насока на стрелките на часовникот, и да си одат надвор на кабел.Кога пилинг -7 кабел, вие ќе треба да се прилагоди на длабочината на сечилото со вклучени копче. Се применува за кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА со жица со дијаметар под 8мм, мониторинг линија, прилагодлив жица со дијаметар, прилагодлив сечилото длабочина, две нож тип, коаксијален жица формирање на едно време, е рентабилно коаксијален жица соголување нож. Се применува за кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА со жица со дијаметар под 8мм, мониторинг линија, прилагодлив жица со дијаметар, прилагодлив сечилото длабочина, две нож тип, коаксијален жица формирање на едно време, е рентабилно коаксијален жица соголување нож.Употреба на жица соголување нож да лупам исклучување на кабелот во јас. Употреба, во процес на конструкција, изградба на -5, -7 ткаени мрежа кабелот е обично бавно, со нож за сечење метод, должината на кабелот да биде одземен не е лесно да се совлада.2 во(Ј*Т*W) Тркалезна Дупка со Дијаметар : Прибл.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

1 Ленти надворешниот јакни на коаксијален кабли, погоден за RG58 / 6 / 7 / 11cables 2 Со Три Ножеви.Целосно Прилаго

Ленти 1020 AWG жица.Посно plier носот повлекува и циклуси на жица.Ласерски гравирани означување за траен инди

【Употреба】Во процес на конструкција, изградба на 5, 7 ткаени мрежа кабелот е обично бавно, со нож за сече

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Дизајниран за сечење и одземање или crimping жица и кабел, не го уништи линија, да се подобри ефикасноста на

Автоматски прилагодете себе соодветен дијаметар for crimping терминали.На мултифункционален автоматско жиц

ПРИМЕНЛИВИ ЖИЦА : Содржи 3 директно ножеви и 1 криви нож, погоден за одземање директно 4.8~7.9 мм / 0.19~0.31 во на

Карактеристики Напред / Назад switch.по минута.Автоматски ленти бакар и алуминиум жица на 125 ft.Со 19 сечење с

230g Пакет се Вклучени : 1 x Жица Stripper.3 mm Челичното Јадро Пресек област(MM2) : 8.Компатибилен со multicore мозок как

Волна тркала (gravid) 5pcs.Пескарење на тапан (magnanimous) 10pcs.Смола Cutoff Тркала (црвено) 36pcs.Пескарење на тапан (нама

Мала големина и лесно да се носат.V облик на отворањето на сечилото може да се користи за прецизни соголу

Овој производ усвојат целосно прилагодливи и заменливи нож, многу полесно за вас да се користи.Добар кв

Coax кабел stripper со двојно ножеви.Целосно прилагодливи и заменливи ножеви.Направени од високо влијание ма

Обемот На Примена : Телефонска Линија, Reticle, Мониторинг Линија.Целосно ќе ги задоволат вашите потреби.Ед

Жица Strippers : Соголување 2230 AWG солидна & заробени жици.Прецизност соголување дупки со лесензачитање ознак

На трудотзаштеда на дизајн : Електричар plier усвојува оратор точка дизајн во средна положба, трудзаштеда

Се НАМАЛИ и ЛЕНТИ, Лесен за употреба.Направи петелки на крајот на жици за завртка терминали.Солиден заби

Лента на извртени пар во UTP / STP кабел за податоци и жици, и да го прекине жици во 110 блокови.Тоа е широко се

Оваа stripper е лесно и безбедно да се користи , удар не wn жиците на модуларни конектори.Лента извртени пар UTP

Висок Квалитет Crimping : Интегрален заклучување само ослободување механизам, дури и ако се повтори crimping, ис

Име На Производ : Жица Машина; Материјал : Пластични,Метални.Пакет Содржина : 1 x Жица Машина.Димензија : 17.5

Жица stripper има враќање пролет, која може да се прилагоди на сила на жица да се направи тоа тешко да се враќ

Од врата до врата service The испорака е брзо 、удобен и ефикасен.Стоп копчетоСтоп машина.Ви благодариме!.Ви б

Височини одделение DN65 јаглероден челик материјал, прецизност groud.Висок степен на DN65 јаглероден челик зн

Име На Производ : Жица Stripper Машина;Материјал : Пластични, Метални.Се сече Жица Големина : AWG : 22, 20, 18, 16, 14, 12,

DIY Материјали : Електрични.Тип : Изборен Круг Носот.Примена : Мулти Функционални.Материјал : Хром Vanadium.Кар

Достапни за следниве кабли : Круг Кабел : допир изолација 121416 AWG и SPT2 електрична жица.Прилагодливи ротаци

1in Application : Crimping алатка за изолација на електрични конектори, одредување на жица конектори, и внесување н

Scroll