Обновено
McCall Модели Промаши' Кавга Блузи со Off-the-Рамо и Вратоврска Опции

McCall Модели Промаши' Кавга Блузи со Off-the-Рамо и Вратоврска Опции

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 150.00

Големина : А5 (6-8-10-12-14).Вклучува модел парчиња и шиење инструкции.Направени од страна на mccall е.Авторски права 2018. Печатени во еу.S.А.Лабави pullover блузи имаат ракав и јарем опции.C : контраст yokes.Georgette, Газа, Палачинка де Chine, точки Швајцарскиот.Разлика од C : sheers.Answer : ___________________________ Note : ткаенина барање овозможува Дремка", како еден начин дизајн или засенчување.Екстра ткаенина може да бидат потребни за да одговара на дизајн или за намалување.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот

Лесен за употреба и само треба да се држат во место со владетел нога правилно инсталиран и да се следи де

МАТЕРИЈАЛИТЕ НЕ СЕ ОПФАТЕНИ! ✅ Ве молиме имајте во предвид : ✅ Овој PDF смета крстот бод шема е достапна з

★ Готовиот Производ Тип : Филе Колосек.Производ Дебелина : Прибл 2.3 mm / 0.1 во ★ Премиум Квалитет : дефиниц

Боја : Беж, Големина : 150x150cm, Крстот Бод Ткаенина КТ број : 16 CT.Материјал : 100% Памук.Стил : Модерна.Надворешн

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

Сосема нов и висок квалитет.Одличен подарок за семејството и пријателите.Направен од флексибилни пласт

само печатена форма.полна боја симболи на табелата.палета : DMC.лесно се чита, лесно бод.прочитајте повеќе

▶【Материјал】 : Сад Атмосфера Дефиниција е направена од Акрилик, Што не е лесно да се оштетат и ' рѓосано

Конец и Ткаенина НЕ се ВКЛУЧЕНИ.Купување е за хартија табелата само.ОВА НЕ Е КОМПЛЕТ!.Моделот #1 : Кимоно Ж

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени) 355 x 446 бода; за 19" x 24" (на 18count ткаенинасе пр

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

Слободно Движење Quilting Образец Серија 5 За Домашна Машина За Шиење.Сите видови на FMQ ЗАФАТ 5 внатрешни шаб

♕[ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ] : Помине уметност печат шаблони нокти алатка комплет вклучува 1pc чипка помине уметн

Пакет Висина на Производот : 9.25".Пакет Должина на Производот : 13.0".Pacakge Ширина на Производот : 0.15".Земја на

Боја : Крстот БодD498, Крстот Бод Ткаенина КТ број : 11 CT Печатени крпа.Материјал : 100% Памук.Рамка : Нема.Употр

Scroll