Обновено
VISALY Музички Забелешка Pendant Силиконски Калап Смола Накит Фондан Торта DIY Мувла Алатки

VISALY Музички Забелешка Pendant Силиконски Калап Смола Накит Фондан Торта DIY Мувла Алатки

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76

Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал.Оригинална и уникатна технологија го прави подобар ефект на огледало.Совршен алатки за вашиот DIY занает проекти како што се прави pendant,нараквица.Можете да додадете монистра,сјај,боја,и слики за да ја направите вашата монистра,и тоа е лесно да се ослободи,готовиот производ е јасно и shinny.Силиконски калап само, други додатоци демо на сликата не е вклучен!.Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал.Оригинална и уникатна технологија го прави подобар ефект на огледало.Совршен алатки за вашиот DIY занает проекти како што се прави pendant,нараквица.Можете да додадете монистра,сјај,боја,и слики за да ја направите вашата монистра,и тоа е лесно да се ослободи,готовиот производ е јасно и shinny.Силиконски калап само, други додатоци демо на сликата не е вклучен!Накит Правење Чекори : 1.Тест на потреба од брзо ослободување на агент на силиконски калап. 2.Хит епоксидна со варени вода,но не може да се допре водата. 3.Микс на епоксидни на соодветен сооднос. 4.Микс тонер во епоксидна. 5.Се прелива епоксидна во калап. 6.Почекајте додека епоксидна лекување.

Повеќе детали

Material:
Silicone
Whole mold size:
app.2.8 x 3.7 x 0.6 cm/ 1.1 x 1.5 x 0.24
Quantity:
1 Pc
1.Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
2.Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Package includes:
1 PC x Silicone mold (without retail package) :

Слични производи во категоријата

【GEODE COASTERS КАЛАПИ】6 компјутери смола увеселителен парк силиконски калапи кој со своите уникатни модели

Нашите УВ смола е подготвен да се користи и веднаш може да се излечи тешко во минути со 36 W УВ светлина ил

★Големина Приближно : Плоштадот увеселителен парк мувла 10*10 cm / 4*4 инчи, хексагонални мувла 12*12 cm / 4.Паку

Дрво жито увеселителен парк силиконски калап со дијаметар од 9.25" / 235mm, дебелина 0.39" / 10мм, тежина за 180g.Вис

✨【30 ДЕНА GURANTEE】Купи со доверба со 30 дена гаранција за враќање на Парите ✨【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА СО БРЗА ЛЕ

Направени од highquality силикони, мек, дебел, nonfading, перат, многу издржливи, обновливи и долгорочен употреба.Н

Мерење првенство е направен од висок квалитет со силиконска материјал, еколошки безбедно, нетоксични и

Ако е потребно, можете да додадете сјај или боја за тоа.Побрзај и да ни се придружат, без ризик шопинг, и 10

Секој ХОБИНАЃ силиконски калап ќе дојде со 4 силикони приклучоци за да се вклопи во дупки МОЖЕ да СЕ се к

Сосема Нов и Висок Квалитет.Тип : Епоксидна Смола Мувла.Материјал : Силикон.Боја : Бела Транспарентна.Гол

Пакетот Вклучува : 2 дел епоксидна смола : смола и hardener2 x гумени ракавици (за еден пар) 1 x настава book User Вод

Тоа го симболизира богатство и сила, со главата одржуваат висока и рогови нагоре, брзаат напред со полна

Овие 3 флуоресцентни бои ќе го направат вашиот уметнички дела сјај во боја во текот на ноќта, може да се о

Рачно изработени Пчела Dragonfly Увеселителен парк Фах Епоксидна Смола Мувла тањир Првенство Мат Кригла По

Можете да го контролирате боја со постепено додавање на капки до постигнување на саканиот.Сите бои се п

Направен од силикон, екопријателски, нетоксични, флексибилни, обновливи и издржливи.Нестап, лесно да се

DIY мувла е направен од силикон, екопријателски, нетоксични, флексибилни, обновливи и издржливи.Едностав

Направени од висококвалитет со силиконска материјал, тоа е мека, трајни, обновливи и флексибилни.Исклуч

Квалитет на материјалот : на DIY круг увеселителен парк мувла е направен на квалитетот на силиконски мате

Scroll