Обновено
Beachwood Ветивер Бања Соли со Еклектична Дама, 8 унци

Beachwood Ветивер Бања Соли со Еклектична Дама, 8 унци

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Европската Спа Соли.Европската Спа Соли се соларна испарува и берат од чистото водите на Средоземното Море.Тие се произведени со користење на античките метод на соларни испарување во регион кој е слободен од загадување и има висок испарување стапки.Европската Спа Соли се еден од најчиста соли во светот.Нашата бања соли доаѓа со лажичка за лесно мерење.Рачно изработени во САД.Конзерванс Слободни & Боја Слободни.Затворете ги очите и дишете во егзотични солено море воздухот со своите белешки на сушен кокос, еукалиптус, ноќта цветаат јасмин, carnation, и ветивер проследено со сонце сушена driftwood и tanginess на алги.Тоа е како да се врати на одмор без грижа во светот.Овој мирис е phthalate слободни.Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Европската Спа Соли.Европската Спа Соли се соларна испарува и берат од чистото водите на Средоземното Море.Тие се произведени со користење на античките метод на соларни испарување во регион кој е слободен од загадување и има висок испарување стапки.Европската Спа Соли се еден од најчиста соли во светот.Ова е комерцијален мешавина на различни големини на сол кристали.Нашата бања соли доаѓа со лажичка за лесно мерење.Затворете ги очите и дишете во егзотични солено море воздухот со своите белешки на сушен кокос, еукалиптус, ноќта цветаат јасмин, carnation, и ветивер проследено со сонце сушена driftwood и tanginess на алги.Тоа е како да се врати на одмор без грижа во светот.Овој мирис е phthalate слободни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Мирис : Ванила Крем Лешник (Слатко и ванила крем и налудничав лешници).Ние додадете специјална мешавина

ДА ГИ ЕЛИМИНИРА ТОКСИНИТЕ.СОСТОЈКИ : ESPOM СОЛЕНА МОРСКА СОЛ ХИМАЛАИТЕ СОЛ ,масло од лаванда и ylang ylang масло

Природна, Опуштена и Soothing Therapeutic Baths Cruelty Слободен Овој Производ Не се Тестирани на Animals NOW ќе може да се до

Мирис : Ананас Нагоре Страна Надолу Торта (Sugared ананас и фунтата торта третираат капе со глазура).Ние дод

Доаѓа со 3 фунти торба дР Теал е Чиста Epsom Сол Впива Решение, 24 унца пумпа шише дР Теал е Ултра Навлажнувач

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Евро

Продавач : Аура Cacia.Предмет : Аура Cacia Ароматерапијата Минерална Бања Смирување на Топлина 2.5 oz Случајот

Пакет Димензии : 6.18 x 4.21 x 2.68 инчи; 1.32 Фунти.Земја на потекло : Јапонија.Типот на кожата : Компатибилен со си

Др Теал е Чиста Epsom Сол за да се олесни болки и болка од мускулни болки + Кокосово Масло да се заштити кожа

Содржи : 2 x 5 lb.торба на Epsom Сол од Небото Органски, Средни зрна Магнезиум Сулфат.Смири Мускули и Кожа : Кор

Гума Duckie Шампанско Бања Впие Epsom и Пацифик Морска Сол, Масло од Авокадо, Розова Грејпфрут, Етерично Масл

Нашиот Широк Роуз Бања Соли се најдобар начин да се дестрес, по долго ден.Се одликува со смирувачки сол с

Antioxidant богата Matcha Зелениот Чај ги охрабрува релаксација и фокус, оставајќи чувствувате освежени и да се

Со Бања&Блум Прошетка во Зголеми Двор Арома Масло ➽ Со Бања&Блум Прошетка во Зголеми Двор Арома Масло.Ба

Стимулирање на циркулацијата, намалување на крвниот притисок и отстранување на токсините како што се т

⚡Мртвото Море сол може да се ублажат алергиски реакции од страна на чистење и detoxifying.Понатамошно истраж

Мирис : Мед & Mimosa (Mimosa со навестувања на различни егзотични бела цветни среде вителот панделки на суровин

Ароматични Хималаите Бања Сол 4 Големини 70+ Мириси за да изберете од !!Направени со 100% Чиста Етерични Ма

Природна бања соли се широко се користи во Ароматерапијата, Козметологијата, за Убавина.Бања морска сол

Scroll