Обновено
Hegebeck Круг Совет Директно Ejector Pin 100mm Вкупна Должина Челик Ejector Pin Удар 6mm Главата Кол 4mm Рамна Глава Дебелина од 2,5 mm месо тело Кол 65Mn Sliver Сива Ejector Pin Удар 10 Компјутери

Hegebeck Круг Совет Директно Ejector Pin 100mm Вкупна Должина Челик Ejector Pin Удар 6mm Главата Кол 4mm Рамна

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 218.16

【Димензија】- Вкупна Должина : 100mm/3.93 инчи; Глава Дијаметар : 6mm/ 0.24 инчи; Глава Дебелина : 4mm/0.16 инчи; месо тело со Дијаметар : 2,5 mm/ 0,1 инчи. 【Материјал】- 65 Mn; HRC : 48-50rc;добра флексибилност, трајни и практични за секојдневна употреба. 【Детали за производот】- Ова удар има долга, круг директно месо тело; изработени од челик материјал. 【Ejector Pin Удар】 Круг совет челик директно ejector pin удар исто така познат како удирање со стап, удирање со игла, е метални делови на печат умре во машински алатки; Може директно да стапите во контакт со материјалот (метални или неметални), откако ќе бидат собрани со умре удар. 【Широк Апликации】- Широко апликација-Рамна глава ejector pin удар е суштински дел од печат умре, што му припаѓа на заменливи умре потрошен материјал; Широко се користи во различни умре калапи, како што се пластични садови, хардвер мувла, притиснете умре алатка мувла.Hegebeck Круг Совет Директно Ejector Pin Specifications : Димензии : Должина : 100mm/3.93 инчи; Глава Дијаметар : 6mm/ 0.24 инчи; Глава Дебелина : 4mm/0.16 инчи; месо тело со Дијаметар : 2,5 mm/ 0.1 inches Material : 65 Mn, добра флексибилност, трајни и практични за секојдневна use HRC : 48-50rc Suitable за : Важат за техник, мувла производство и механички одржување обработка industries Description : 1.Овој удар има долга, круг директно месо тело.2.Удирање со стап е суштински дел од печат умре, што му припаѓа на заменливи умре потрошен материјал.3.Оваа Игла Удар е одлична рака алатки за механичка работа.Пакет Содржина : 10 компјутери x Круг Совет Директно Ejector Pin.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

✔♬ 9 парче зафат се тркалаат pin удар сет,ви помогне да се вози надвор или insert солидна иглички ✔♬ Zippered ал

Направени за gunsmithing.Хром позлатен челик чекан има најлон и месинг глави за да се обезбеди силна, но не marri

Sewknowusa Replacemelt за C S Osborne Рака Крајот Удар #150, Големина 15 / 8" Направен Во САД.Sewknowusa Replacemelt за C S Osborne Рака Крајо

Пакет Димензии : 8 L x 0.4 H x 0.4 W (инчи).Пакет Тежина : 0.18 фунти.Земја на Потекло : сад.Поединечно земјата, полир

Рака Удар Совет Големина (Во.) 5 / 8 Должина (Во.) 73 / 4 Дизајн 1Парче Алуминиумска Конструкција Бронза Каракт

【Двојно се Соочуваат со Чекан】Хром позлатен челик чекан има најлон и месинг глави за да се обезбеди си

6 ПАРЧИЊА Железо Ладно Длето и Удар го Поставите Пин Центар Коси.Оваа Длето и Удар на Сет е одличен рака а

На Mayhew Алатки 25017 Пилот Удар, 3мм X 4Инчен карактеристики оригинални Mayhew дизајн.Го заокружува крајот се вк

Долго Се Вози Pin Удар.Должина (Во.) 8 во.Совет Големина (Во.) 5 / 16 во.Хексадецимален (Во.) 1 / 2 во.Tether Способен.Д

【Димензија】 Вкупна Должина : 100mm / 3.93 инчи; Глава Дијаметар : 6mm / 0.24 инчи; Глава Дебелина : 4mm / 0.16 инчи; мес

Производителот гаранција може да не се применува.Тешкидолжност sheathed автоматско центар удар.Влијание н

3 / 32 инчен pin удар.На високоодделение S2 челик за супериорен затегнувачка цврстина, цврстина и долг живот.

Црна нитрат заврши.Легиран челик, прекалени на двата краја.Прстот knurled тело.Pin должина : 3.5инчи.Заврши со

Инсталирање или отстранување на шупливи игли или подели се тркалаат иглички брзо и безбедно.Капка фалс

Knurled контрола за безбедно одржување.Круг црвена пластична кутија.Појачани и калено (челични).Удар дијам

За олабавување замрзнати или тесни копчиња и копчиња, или онесвестува заковки.Пакет Димензии : 2.54 H х 0.762

Scroll