Обновено
DADAKEWIN Реакција Литургија Колба Капак 29241914, 4 - Вратот Borosilicate 3.3 Стакло Отвори Реактор Стакло Реактор Само Капакот Без Колба Индивидуализира Лабораторија Стакло - Пак

DADAKEWIN Реакција Литургија Колба Капак 29241914, 4 - Вратот Borosilicate 3.3 Стакло Отвори Реактор Стакло

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3051.12

Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемиско-отпор.Боја : Clear Material : Borosilicate Стакло 3.Употреба : на колба е измиени и суви пред употреба, и се мери супстанции се стави во колба за дестилација, греење или titration.3 Стакло материјали, која има многу низок коефициент на термичка експанзија, околу една третина од обична чаша.Премиум Материјали : Реакција Колба е направен од Borosilicate 3.на пример, за време на titration анализа, мери супстанцијата е ставена во шише, а потоа додадете индикатор, titrate со burette, и постојано се тресат колба за време на titration. 2, Ако вашиот пакет е изгубен за време на транспортот, ние и ветуваме да ви вратат во целост.Одлично за Професионални Лаборатории, Училници Супериорен хемиски издржливост и топлина толеранција.ако постои било оштетување на стоката, можете да правите фотографии и да контактирате со нас во рок од 24 часа, ние ќе соработуваме со вас да го реши проблемот, ние сме многу жал за тоа.Кога индикаторот во шише само ја менува бојата, titration е запрен, а резултат на тоа се пресметува.Отпорна на висока температура и Отпорни на 200 ° C, температура на промените.Обновливи : Тоа може да се користи од страна на перење со топла вода, што е повеќе еколошки и нема да предизвика загадување на животната средина.Ние сме, исто така, многу жал за оваа ситуација.Ви благодарам многу!.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Издржливи надворешен дијаметар : прибл 7 мм; Внатре дијаметар : прибл 4.6 mm.Одличен подарок за сите топката

Лесно да се отвораат и затвораат, компактен и лесен,лесно се вклопуваат во вашиот џеб,briefcase или ташна.Пил

LG (Aristo 4 Плус) / LG (Aristo 4+) Компатибилен, Прилагоденаодговара на вашиот уред екран, Максимална Сила.Направе

Лесна замена оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригинал

Сечење на врвот е изработен од полиестер, памук и spandex материјал, рака мие.Големина на Табела значи возра

Постојат три димензии : дијаметар на 27.6 ВО, 31.5 ВО, 39.4 ВО (70cm, 80см, 100cm).Кожатаfriendly и удобен : висока густина п

КАРАКТЕРИСТИКИ Водоотпорен Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт Неизолирани Висока ефика

【Материјали】 Нашиот Организатор Торба е направен со супериорен СТП кожа.Нудат одлична заштита за внат

Не само еден клип, но исто така и внатрешна декорација.Тоа е многу корисна алатка кога ќе сакате да се зе

Карактеристики : .Тоа е пункција поправка комплет за цевки пневматик.Ако одите надвор од циклус, мопед, м

Овој Пакет Содржи : ултратенок Безжична Тастатура за Случај за Samsung Galaxy Tab 8.0 Инчен 2019 НОВ МОДЕЛ Без S Pen Мо

Целосна вештачки кристал украсена, додадете искра на вашата фризура.Супер добра еластичност, добар изг

✿【Висок Квалитет на Звукот】HIFI квалитет на звукот безжична Bluetooth звучници, полн фреквенција внатрешни

*Заштитна маска и вистински, тивко тастатура поддршка 3 користете режими за сликање Пишување, Гледање, Ч

Направени од високо квалитетни материјали за да се исполнат OE спецификации.Го заменува OE број : 8174133021...

Fitment : Топ покривот маркер светла Покривот на Кабината Маркер Покривот Работи Светлина Царинење Светлин

Лесен за употреба и лесно да се чисти по употребата.Широко се користи во многу области како што се микро

На инокулација род е лабораторија средство најчесто се користи во многу видови на научно искуство, вклу

Ве молиме проверете колку што е можно за да бидете сигурни дека стварта е оној што ви треба.Специфична е

Scroll