Обновено
Пена Триаголник, Уметности и Занаети Резерви (8 x 8 x 8 во, 6-Pack)

Пена Триаголник, Уметности и Занаети Резерви (8 x 8 x 8 во, 6-Pack)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 119.76

ПЕНА ЗА ЗАНАЕТИ : Идеален за разни DIY проекти, лесно да се прилагодите со цвеќиња, боја, јаже, twine, лента, чипка и embellishments; вашата имагинација е само граница!.DIY ПРОЕКТИ : Прилагодите овие пена триаголници со цвеќиња, боја, јаже, twine, лента, чипка и embellishments; вашата имагинација е само граница!.ОДЛИЧНО ЗА НАСТАНИТЕ : се Создаде различни партија украси и centerpieces за претстојните свадба, бебе туш, или роденден; мазната површина овозможува лесно прилагодување.ДИМЕНЗИИ : Секој полистирен триаголник пена мерки 8 x 8 x 8 инчи со дебелина од 1 инч.ВРЕДНОСТ ПАКЕТ : Вклучува 6 триаголници за занаетчиството во вредност цена!Бидете сигурни дека за да секогаш имаме некои на рака при следното занает проект.Овие повеќенаменски бел триаголници лесно може да се прилагоди и украсени со сјајот, хартија, боја, јаже, цвеќиња, или сјајот за да креирате цветни аранжмани, наука проекти, партија украси, или свадба centerpieces.Направени од стиропор пена, тие се идеален занает пена за вашиот следен DIY проект.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【9x12 Инчен ЕВА Пена】50 Парчиња црвена ева пена листови, 9x12 инчен, во дебелина 3мм, здрав и дебели, повеќе г

Материјал : HDPE Затворен Мобилен Пена 1 / 4" x 27" x 60" Занает Пена Тркалаат Крајот Hi Dense Closed Cell пена Тапацир Изр

Големина : чаша тарнер пени дојде with3 различни дијаметри, вклучувајќи 62 мм / 2.44 инчен, 72mm / 2.83,81 мм / 3.18 инч

Димензии : дијаметар : 4 инчен бела Пена Топки Полистирен Занает Топки.Материјал : Овие бели топчиња се из

Ова е иновативен посебни употреба кои можат да бидат врз основа на вашите сопствени потреби,DIY само чаша

Премиум ЕВА Пена Листови.Ќе добиете 8 парчиња пена листови со иста боја и дебелина(9.6"×9.6").Предаден во Рам

Пакување Пена Листови : Оваа пена подлога сет карактеристики едноставна црна дизајн и квадратен облик к

★ БИДЕТЕ НЕШТО : Празно занает пена конуси се совршен празен лист за секој занает проект...

Пена конуси се лесно да се направи во што и да сакате,ecellent за било DIY празник декорација проект дома, на у

Количина : 10 листови во Боја : Злато Димензии : 8" x 12" (приближно) 1 / 16" дебела.Направени од мека ЕВА пена ма

★ МАЗНА ПЕНА СРЦЕ : Сет вклучува 20 срце облик на декоративни пена срца достапен во бела да биде обоен, ид

Количина : 10 листови во Боја : Сина Димензии : 8" x 12" (приближно) 1 / 16" дебела.Направени од мека ЕВА пена мат

Покрај тоа, мазна површина нема да нула вашиот чаши, можете да ги користите со вашиот confidencece.5 cm; Тие ќе од

Тоа е одлично за DIY рачно изработени играчки и уметнички занаети.Бел Круг Прстен Форма Полистирен Styrofoam

ОДЛИЧЕН ЗА ИЗРАБОТКА Лесно да се работи со.Мазна Пена одбор може да се намали, изшкуркан, обложени или о

Материјал : Овие занает пена топки се направени од стиропор, меки, лесни и мазна,совршен за разни занаетч

На децата образовни играчка за да се стимулира нивната имагинација.Ги користите за да го прослават зима

Scroll