Обновено
ELGEE Moringa Исцелување Balm (0.15)

ELGEE Moringa Исцелување Balm (0.15)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 479.76

Се бори против сува и подсечен усни.Помага во ублажувањето заеднички кожни заболувања.Содржи високо количество на Витамин Б & C. Ефикасен против УВ radition предизвикана штета.Ако вашите усни се суви и подсечен, користете го ова за лекување balm да се смири и да се лекува на вашите усни.Тоа е исто така одлична за секојдневна употреба за да ги задржи усните меки и kissable.Некои луѓе дури и го користат нашето исцелување balm да помогнат во ублажувањето најчестите заболувања на кожата (како што се псоријаза или каснувања од инсекти).Moringa Масло е една од главните состојки и содржи високо количество на Витамин Б & C, како и фенолни киселини и флавоноиди, кои можат да бидат ефективни против УВ зрачење штета.Состојки : Масло од Кокос, Восок, Moringa Масло, Масло Нане Предложи Возрасни Употреба : се Применува великодушно на усните толку често колку што е потребно.Продавница во ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Масло Отпорни на Хартија Бариера со Притисни До Дното.Лесно Се Применуваат Сопствени Етикети.Бродови, с

Што е подобро од kissable усните?Нијанса на вашите усни со оваа прекрасна климатизација масло, кое обезбеду

Ова е длабоко, негување на растителна основа усна со крем текстура.Само еден удар на оваа климатизација,

Помага да се хранам и да додадете влага на усните.Се применуваат на вашите усни.Тоа може да се користи во

Lip balm, без хемикалии, конзерванси, и растителни масла.Секојдневна употреба трае 23 месеци.ТреваФед Говедс

Интензивно moisturising и негување на balm за многу сува кожа на лицето, усните и телото.Помага да се подобри тек

Дизни инспириран вкусови.Коцка во облик на lip balm.Карактеристики на keychain.Изборот balm.Искуство возбудлив с

100% ОРГАНСКИ : Природно чиста органски butters и Богородица Кокосово Масло се комбинираат за да се формулира

Момче се Држиме Усна Крем SPF 15 привремено ги штити chafed, подсечен, испукана, или ветер изгори усните.Штити

Hummer ноктот клип кој може да биде обезбедено врз чанта, појас јамка, копче прстен или било кој друг јамка

Оваа Глам Торба ќе ги задоволи сите ѕвезденото девојка апетитот со прекрасен Розова Лимонада колекција

БЕЗБЕДНИ И НЕИРИТИРАЧКИ : На lip balm цевка е екстракција на четири усна состојки за нега, вклучувајќи цреша

(1) Усна Smackers 4pc Lip Balm Калај Сет.Starburst Вкусови : Јагода, Цреша, Киви, Диња Манго, Портокал.Празник Издание.Жол

Содржи 1% hydrocortisone.Помага да се смири сериозно подсечен, јадеж, испукани усни.Вегетаријанската формула б

3 пакет Светло Портокалова Боја Мед ароматичните.Направени со органско маслиново масло и восок, соја ма

ЧИСТА СОСТОЈКИ : навлажнувачки мешавина од органско масло од сусам, какао путер, ванила екстракт, грејпф

Scroll