Обновено
uxcell 14x14x7mm Сребрен Тон Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори за IC, MOS 10 Компјутери

uxcell 14x14x7mm Сребрен Тон Само Лепило Алуминиум Heatsink Електронски Радијатори за IC, MOS 10 Компјутери

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1881.60

[ПАРАМЕТАР] : Вкупната Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон. [ЛЕПИЛО] Овој heatsink дојде со обичните само лепило(без функција на проводници), лесен за употреба, силна stickiness. [ПРИМЕНА] На heatsink е посебна алатка за ладење чипови, stepper моторни возачот модул и други мали електроника дека не доаѓа со било ладење. [МАТЕРИЈАЛ] Алуминиумска легура, голема функција за дисипација на топлина. [РАБОТА] Лесен за инсталирање, единствено се земе секунди да го инсталирате.Функција : Ова heatsink доаѓаат со лепило, лесен за употреба, силна stickiness.Алуминиум heatsink може да се примени на 3 D принтери, IC чип, MOS, електронски чипсет, топлина дисипација или каде што треба ефикасно heatsink.Спецификација : Боја : Сребро Tone Material : Алуминиум Alloy Overall Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H) Пакет Содржина : 10 x Heatsink.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ефективно намалени stepper моторни температура.Може да се подобри животната средина на температурата окол

[Спецификација] Heatsink Големина : 70x22x3mm / 2.76x0.87x0.12inch, Термички Подлога Големина : 70x22x1mm / 2.76x0.87x0.04inch; Боја:Црн

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Погодни за : ДА220 Transistors;.Алуминиум heatsink ладење.Силна топлина спроводливост и топлина дисипација.Answer : _____

Тип : Врвот На Планината.Пакет Ладење : Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..).Прилог Метод : Притисни Го Pin От.Об

Точни се вклопуваат, не му наштети на хард диск.Високи перформанси, фина текстура, антикорозија и ' рѓадо

3.9"x3.9"x0.04" (100x100x1mm) Висока Performan Термички Силикони Подлога Има коефициент на Топлинска Спроводливост На 3 W

ПАРАМЕТАР.На thermoelectric кулер модел е TEC112705, на големината на 40mm x 40mm x 3.8 мм, максимално ладење моќ е поврзана

Спецификација : Тестирано за да биде 100% работи правилно.Нова за Павилјон г41000 g61000 г71000 серија ПРОЦЕСОРОТ

УНИВЕРЗАЛЕН МОДЕЛ : универзален модел има широк спектар на апликации, како и база може да биде поврзана

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 9 x 9 x 12 mm / 0.35 x 0.35 x 0.47 инчен (L*W*H); Боја:Црна [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чип

Mfr : CTS Термичка Управување Производи.Серија : AER.Пакет : Лента.Дел Статус : Активен.Тип : Врвот На Планин

Погоден за Малина Пи 1 / 2 / 3 генерација, set top box, LED, играч, рутер, безбедност, ПРОЦЕСОРОТ, северна и јужна м

Добар Материјал : Усвојување на високо квалитетни оксидира алуминиум материјал, издржлив со носење и до

Име На Производ : Меморија Heatsink;Материјал : Алуминиум.Големина : 12.6 x x 2.7 0.7 cm / 5" x 1.1" x 0.3" (L*W*T).Боја : Black.Net Те

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

【Наменета за десктоп PC】 специјално дизајниран за десктоп компјутерите, Оваа M 2 SSD heatsink компатибилен со

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Aavid, Термички Поделба на Бојд Corporation.Се

6 Парчиња Алуминиумска Топлина Мијалник.Големина : 4" x 1" x 0.4" / 100mm*25мм*10мм (L*W*H).Единица тежина : 33g.Може да се

Направени од високо квалитетен материјал, издржлив и долг животен век.На коефициент на топлинска спров

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : На цевка дизајн обезбедува повеќе убави инсталација на екранот, и е многу лесно д

Scroll