Обновено
3M - 2364 3 x 8.625-50 2364 Перформанси Маскирање Ленти, Гума Лепило, Палачинка Хартија, Тен - 3 Ширина, 8.625 Должина Правоаголници (Пакување од 50)

3M - 2364 3 x 8.625-50 2364 Перформанси Маскирање Ленти, Гума Лепило, Палачинка Хартија, Тен - 3 Ширина, 8.625

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 136.32

Отпорност на топлина : хартија за маскирање лента е дизајниран да издржи широк опсег на температури до 300 F степени на високо ниво, што го прави погоден за боја се пече апликации.Лента со растворувач отпор заштитува бојата од вода.Дозволувајќи им на алатката-бесплатно, рака кинење, ова сликари лента може да се отстрани чисто во едно парче, без оштетување на супстрат.На запечатување лента може да биде соодветно да се користи во апликации како занимаваат, запечатување, етикетирање и означување.Тој е дизајниран да работи со голем број на површини како што се стакло, гума, хартија, ѕид, пластични, метални, и fiberboard.Тоа често се користи за да се создаде добро дефинирани, чисти линии во сликарството редовни автомобилската и специјализирани возила.Палачинка Хартија Лента : - индустриски одделение сликари маскирање лента со добро држење на моќта е во согласност со редовни или нерегуларни, рамни и криви површини.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Се користи за дрво боење апликации.Идеален за употреба во студена температура под 5° F Нуди храна маскир

15mm Ширина x 10 метри Должина.Силно Лепило Поддршка.Водоотпорен Holographic & Светкава Лента.Следете нè за возбу

Сите намена лента 3 Пакет.Беж палачинка хартија маскирање лента обложени со агресивен притисок се чувст

Ширина : 3мм / 0.12 инчен; Должина : околу 33m / 108ft; Материјал : трајни polyimide и силикони.Од една страна, самоле

Лесно да се откине, лесен за употреба.Лесно да лупам, солза по напуштање без лепак, зелена еколошки.Одлич

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Удобен 3" core лента т

Се користи за пакување и секојдневни потреби.Отпорна на вода и масло.Изведувачи одделение за сликарств

Автомобилската Refinish маскирање лента е специјално дизајниран за критичко боја маскирање процеси.Комерц

Големина : 50m30мм.Лепило маса во природна гума без растворувачи.Направени од 55% на обновливите извори на с

Произведено во САД.Обезбедува привремена заштита на многу полусјај, висок сјај, или полирани површини.Д

Црна или бела, 0.031 во (0.8 mm) затворенаcell полиетилен пена превозникот.Висок крајната лепливоста да широк с

Се користи во текот на воздушната и воени апликации, балистички оценет панцири ткаенина и балистички ко

УПОТРЕБА : се Разгледа за статистика, образование, или општата домашна користи за чистење на неdamageable пов

Користете Обоени Маскирање Касета во боја код пратки или за инвентар идентификација.Дизајнирано за сре

Високо обврзници conformable акрилик пена лента има лепило двете страни да се промовира одлична адхезија да

Намалување на resonant бучава, вибрации и замор во метални, пластични панели и поддршка структури.Се корист

1.5" x 60 YD, 36mm x 55m.Ги отстранува чисто од повеќето површини за период до 21 ден.Идеален За Насликаните Ѕидови

Scroll