Обновено
Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Круг за Миење Главата, Филипс Диск, Тип АБ, #6-20 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 100)

Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Круг за Миење Главата, Филипс Диск, Тип АБ, 6-20 Тема Големина, 1/2

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 171.60

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Круг за миење главата има domed главата со вграден-во миење за зголемување на поаѓајќи од површината за да се спречи завртка од возите премногу далеку во прицврстени материјал.050" дебели и смола импрегнирани иверица.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

2";Завртка Глава Дијаметар : 3 【АПЛИКАЦИЈА】Широко се користи во правец на енергија индустрија, воздушна

Глава Стил : Пан.Вози Стил : Дупчиња.Диск Големина : Дупчиња.Тема : #12 Должина : 1 / 2" #12 x 1 / 2" Пан Главата Лист

Пакетот Вклучува : #10 x 3 / 4" Пан Главата Лист Метални Навртки или Дрвени Завртки; Количина : 50 КОМПЈУТЕРИ.З

Тип АБ е комбинација на две, со парична казна конец и остри точка.Производите се гарантира да се исполна

Поголем повлечевон сила.До 20 проценти побрзо се вози време од стандардните металдаметал сврзувачки еле

Решетка Филипс AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој...

Лим завртки, еден вид на самоприслушување завртки, имаат конци по целата должина на месо тело за прислуш

Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Дијаметар (Номинална) : #10 Length (Номинална) : 11 / 2"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Тема Сечење Faste

Глава Дијаметар : 0.212".Глава Висина : 0.104".Countersink Ангел : 82 Степен.Навој Дијаметар : 0.112".Тема Покриеност : Цел

Хексадецимален Socket Pan Head M6x20mm завртки 50 PK.Поцинкуван челик.Големина : D : D (навој дијаметар) x L (конец должи

Џејк Продажба на брендирани завртки не се овластени од страна на или усвоени од страна на горенаведенит

Re Grip Завртки се дизајнирани да го замени навртки или нокти кои не успеале, опуштени и не можат да бидат п

Решетка Филипс Б Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да

Spanner Безбедност Овална Глава Лист Метални Навртки 188 Нерѓосувачки Челик #1012 Погоден за сечење во метал, п

Пакет на 1000 завртки.Завртка големина : 11 / 4".Крај : Цинк.Една година ограничена вклучени.Бела Хексадецима

Глава Тип : Pan head филипс.Дијаметар & Должина : #4 X 3 / 8 инчи.Се користи за да се закачите на лим со други тенок

Глава Дијаметар : 0.362".Глава Висина : 0.176".Countersink Ангел : 82 Степен.Навој Дијаметар : 0.190".Тема Покриеност : Цел

✅Опремени со навртки на различни должини за да ги задоволат вашите потреби во поголема мера...

Scroll