Обновено
Kuuleyn Проток на Мерните Инструменти, Пластична Цевка Тип LZS-25 Проток Метри 300-3000L/H Вода Rotameter

Kuuleyn Проток на Мерните Инструменти, Пластична Цевка Тип LZS-25 Проток Метри 300-3000L/H Вода Rotameter

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 470.16

Мерење на проток опсег е 300-3000 L/H.Нејзините мерење проток опсег е 300-3000 L/H. Протокот метар плови, е изработен од пластика школка, па затоа има добра отпорност на киселина и алкално отпорност на корозија, што се користи за тестирање на моментален проток liquid3.Карактеристики : 1.Мерење на проток опсег е 300-3000 L/H4. Супериорен изработка, се фокусира на доведување добро корисничко искуство.Ве молиме проверете слики внимателно пред да го купат за да се избегне погрешна купување.Прекрасен Додаток-Супериорен изработка, се фокусира на доведување добро корисничко искуство.Brand New-100% сосема нов висок квалитет право вода rotameter, строго се целосно тестирани за да се обезбеди најдобар квалитет пред пратката, се безбедни за употреба. протокот метар плови, е изработен од пластика школка, па затоа има добра отпорност на киселина и алкално отпорност на корозија.Висока Чувствителност-Овој проток метар карактеристики стабилни перформанси, а неговата мерење на точност е од 4%.6 Mpa Working температура : 0-60°CAccuracy Класа : 4%Одговара за : DN25(1") Tube Thread : BSPInterface спецификација : DN25 Големина : како на сликата Тежина : 267g Package се Вклучени : 1 x LZS-25 Проток Метар. Протокот метар главно се користи во хемиската индустрија, нафта, лесна индустрија, медицина, хемиски ѓубрива, хемиски влакна, храна, заштита на животната средина и научно-истражувачки институции, кој се користи за да се измери една фаза на пулсација (течни) протокот на fluid5. Овој проток метар карактеристики стабилни перформанси, а неговата мерење на точност е од 4%.Опис : Овој проток на вода метар е изработен од пластика, што се користи за тестирање на моментален проток ,течност.

Повеќе детали

DN25  :
Size:
as the picture 
Weight:
267g

Слични производи во категоријата

Разумен структура, со силна операција, силна флексибилност и силна заменливост.Дизајниран со метал осн�

Широко се користи во хидропоника, резервоарот за вода, аквариум, риба резервоарот, пумпа, автомобил, бро�

Оперативен Температура : 0°С до +140°F Проток Опсег : од 10 до 100 GPM.Фреквенција : 36 до 360 Hz на 10 до 100 GPM.Притисок

АБС материјал школка.Мерење на Проток Опсег : 10100 L / H Рационална структура, лесни и мала големина.Не е лес

Тип На Производ : Променлива Areach Flowmeter.Опис : променлива површина, директна читање flowmeter.Материјал (монти�

заштита на животната средина, храна и други области, се погодни за мерење на затворен во цевката и без вл

тема стандард : SAE.максимална оперативен притисок : 3500 psi.порт големина : 12 оперативен медиум : Вода.конекц

Квалитетот на производот е добар.Развиена земја Проценува Време на Испорака : 718 дена од страна на Посеб�

Мали димензии, и лесно да се инсталира.Турбина метар е направен од високо квалитетни материјали, со долг

1.Модел : LZB6 M 2.Име : Кислород Проток На Воздух Метар 3.Тип на врска : црево 8мм 4.Регулирање на вентил : со вен

GPI е Flomec Бренд GSCP Прецизност Серија 2.323 GPM турбина проток метар направени од 316 од не 'рѓосувачки челик со 3

Протокот Метри,Едноставна структура, лесно ракување.Цевка, Протокот Метри ,мала тежина, трајни и долг жи

Домување Материјал : Алуминиумски, ПВЦ.Моќ Барање : 95264 VAC.Електронски Flowmeter, Електронски Flowmeter, За Цевки Г�

Вграденво податоци снимач може да снимате датум, акумулиран проток, сигнал за статус, работното време, и

Оперативен Температура : 0°С до +140°F Проток Опсег : 1.2 до 12 GPM.Фреквенција : 48 480 да Hz на 1.2 до 12 GPM.Притисок Оц�

На екранот може да се обезбеди јасна читање.Погоден за дизел, бензин, уреа, хемиски течност, вода, нафта и

На олово време е за 4 дена.Fed Ex / DHL превозот времето е околу 57 дена.Ако било какви прашања, ве молиме контак

На Hedland H855 S100Ф1 променлива површина проток метар за хидраулично масло има уникатна пролет натоварени ди�

Користи за контрола и мерење на вода, дизел проток.На екранот може да се обезбеди јасна читање.Погоден з�

Акумулиран проток опсег : 0~9999999; Моментален проток опсег : 10 L / s за да 10m3 / s (врз основа на weir тип и големина

ПОГОДЕН МЕДИУМИТЕ, Применливи медиумите вклучуваат растително масло, уреа, kerosene, хемикалии, бензин, ги з

Scroll