Обновено
EuisdanAA Правоаголна Пред-Филтрирање Сунѓер Филтер Кертриџ за Аквариум 35.4 x 11,8 Инчи(Cartucho де filtro де esponja де prefiltro правоаголна став acuario де 35,4 x 11,8 pulgadas

EuisdanAA Правоаголна Пред-Филтрирање Сунѓер Филтер Кертриџ за Аквариум 35.4 x 11,8 Инчи(Cartucho де filtro

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 832.80

4 x 11,8 Inches Provides биолошки и хемиски филтрација и зголемување на кислород solubility во аквариум и риба резервоарот.Биохемиска памук има добар ефект на decomposing на измет и на храна остатоци, подобрување на филтрирање и чистење на вода.Промена на филтер сунѓерот редовно ќе се зголеми квалитетот на водата од страна на преместувањето на цврсти органски соединенија пред тие да продолжи да се прекине и да додадете дополнителни хранливи материи (која може да го зголеми порастот) на вода во вашата риба резервоарот.Ефикасно да се отстранат сите органските честички, странски остатоци и вишокот на храна, зголемување на кислород solubility во аквариум и риба резервоарот.Лесно може да се намали за да се вклопи во било која големина ти се потребни.Elimina eficazmente todas las partículas orgánicas, лос desechos extraños y el exceso de comida, aumenta ла solubilidad del oxígeno en el acuario y el tanque де peces.8" (L * W * T) Elimine лос desechos y escombros dañinos que flotan libremente y mejore ла calidad дел agua.(Elimina eficazmente todas las partículas orgánicas, лос desechos extraños y el exceso de comida, aumenta ла solubilidad del oxígeno en el acuario y el tanque де peces.Боја : Сина; Пакет Содржина : 1 x Филтер Сунѓерот; Материјал : Sponge.Густа саќе форма го прави ефикасно да се избегне остатоци и намалување на стапка на смртност на риба.Отстрани штетните слободен лебдечки отпадоци и остатоци, и да се подобри квалитетот на водата.Se puede cortar fácilmente став adaptarse на cualquier tamaño que necesite.Net Тежина : 155g; Големина : 90 x 30 x 2cm/ 35.Се чисти со матер cnce месечно без блокирање и deforming.Опис на Spanish Cartucho де filtro де esponja де prefiltro правоаголна став acuario де 35,4 x 11,8 pulgadas Color azul; Contenido del paquete : 1 x esponja де filtro; Материјал : esponja Peso neto : 155 g; Tamaño : 90 x 30 x 2 см / 35.Euisdan AA Правоаголна Пред-Филтрирање Сунѓер Филтер Кертриџ за Аквариум 35.и повторна употреба : Нашата сунѓер филтер може да се печете во мијалникот.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

УВIRНамалување на филтер користи најновата слој технологија; да дава најдобрите филтрација qualitи живот и

Спецификација на Осветлување Комплет : 15.7x19.6 инчи / 40x50cm, Пакет на 6 1x Сина Филтер, 1x Портокал Филтер,1x Црв

Употреба Со Нашите 102354 Филтер За Воздух.Stens Дел Број 102676 Го Заменува Kawasaki 110137034 John Deere Miu10999 Ariens 21538100 Gravely 215

Таму можеби кондензација уште стапица во внатрешноста на филтри.Ве молиме да се увери!.Водата ќе биде д

【Мултицел】 биофилтрација систем може физички да се отстрани големи честички и супстанции и биолошки д

ТРОЈНО ФИЛТРАЦИЈА СИСТЕМ : Памук филтри, кварц стојат и активиран јаглерод.ДИЗАЈН : Песок може да го блок

Дел Број : DC5151 H.Компатибилен со DEWALT DC515, DCV517 Една ПоловинаГалон Влажни / Сува Правосмукалка.HEPA филтер ста

【Компатибилен со】 90398 Филтер Замена Компатибилен со ПродавницаVac 90398,ПродавницаVac 9039800, ПродавницаVac 58724

1 Ren Lin 38753 Кертриџ вакуум HEPA филтер одговара за : 5 литри до 20 литри ЗАНАТСКИ vacs направени 1988 година и по ; 2.

КОМПАТИБИЛЕН СО РАЗЛИЧНИ ОПРЕМА На 2911011700 Ер / Масло Сепаратор е компатибилен со различни компримиран в

Замена за Реверзна Осмоза 10 инчен Стандард Филтер.Ова е Denali Чиста Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сит

УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН : Замена кертриџ филтер, одговара за 616 галон влажни / сува правосмукалка, компатибил

За жал, прилози и прибор за индустриски средства за чистење не секогаш се евтини.Тоа е зошто Kopach е горд н

Водата ќе биде да не се расчисти еднаш за прв пат да го користите,ќе треба да се почека 12 дена трпеливо,а

Замена за Реверзна Осмоза 10 инчен Стандард Филтер.Ова е Denali Чиста Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сит

Ова Е Оригинален Дел!.Инструкции за инсталација НЕ Се Опфатени Со Овој Дел!.Не го Видите Вашиот Модел Нав

Сува филтер кеса компатибилен со Стенли 13 галон влажно и суво vacuums SL18125 DC, SL18125 P, SL18127 P, SL18128 P, SL18134 P, SL18123 P, SL

Погодни за : Компатибилен со DEWALT DC515, DCV517 Една ПоловинаГалон Влажни / Сува Правосмукалка.Работи како ориг

Осигурете Се Да Ги Исполнат Оригинални Maunfacturing Стандард.Директно Замени& Производ Компатибилност 100% .Ви

Компримиран Воздух Филтер, Филтер за Оценка на Воздухот Третман 0.01 micron, Врска Големината на Воздухот Тр

Оваа кертриџ & пена ракав филтер се вклопуваат за продавницаvac 5 литри и до влажни / сува vacuums SS11450, LB650 C, 4045

Напомена : Оваа VF2002 сува филтер мора да се користи со пена ракав 90585, само за сува употреба.5 до 16 литри vacuum

Up Start Компоненти Бренд.Ова е Up Start Компоненти Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сите се споменува на бре

Директно Замени DomnickЛовец & Производ Компатибилност 100% .Повеќе Од 8000 Часа & Филтрација Ефикасноста на 99%.

1 KLEAN ВОЗДУХ VF4000 Замена 1Слој Стандард Влажни / Сува Vac Филтер Vf4000 одговара за Ridgid Vacs 520 Литри и Поголеми 69 Ga

LED индикатор за светло трепка кога водата не може да помине низ кертриџ, генерално, се укажува, тоа е врем

Го Заменува Дел Број 00520016 Со гордост се направени во САД 100% ОЕМ Компатибилни.Изградени со највисока оце

Замена за Реверзна Осмоза 10 инчен Стандард Филтер.Ова е Denali Чиста Бренд замена дел, НЕ е ОЕМ производ.Сит

Воздухот напојува сунѓер филтер, супер тивко, обезбедува и механички и биолошка филтрација, зголемувањ

Фаза 3 – Патентиран БиоHolster отстранува отровни амонијак и nitrites.Нашиот патентиран дизајн вклучуваат уни

Scroll