Обновено
Тутун и Заливот Бања Соли со Еклектична Дама, 8 унци

Тутун и Заливот Бања Соли со Еклектична Дама, 8 унци

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Европската Спа Соли.Европската Спа Соли се соларна испарува и берат од чистото водите на Средоземното Море.Тие се произведени со користење на античките метод на соларни испарување во регион кој е слободен од загадување и има висок испарување стапки.Европската Спа Соли се еден од најчиста соли во светот.Нашата бања соли доаѓа со лажичка за лесно мерење.Рачно изработени во САД.Конзерванс Слободни & Боја Слободни.Нашиот Тутун и Заливот мирис започнува со слатка тутун цвет и ела игла база со ноти на cedarwood и бергамот завршен со ловоров лист.Овој мирис е phthalate слободни.Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Европската Спа Соли.Европската Спа Соли се соларна испарува и берат од чистото водите на Средоземното Море.Тие се произведени со користење на античките метод на соларни испарување во регион кој е слободен од загадување и има висок испарување стапки.Европската Спа Соли се еден од најчиста соли во светот.Ова е комерцијален мешавина на различни големини на сол кристали.Нашата бања соли доаѓа со лажичка за лесно мерење.Нашиот Тутун и Заливот мирис започнува со слатка тутун цвет и ела игла база со ноти на cedarwood и бергамот завршен со ловоров лист.Овој мирис е phthalate слободни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Нашиот Широк Роуз Бања Соли се најдобар начин да се дестрес, по долго ден.Се одликува со смирувачки сол с

Селото Природни Терапија Минерална Бања Впие 3Pack Комбо.Стресот и Напнатоста 20oz Тегла.Немирни Ноќи 20oz Те�

Едноставно впие за 20 минути да уживаат во крајната болка ослободување на болките во мускулите бања!Наши

Мирис : Мед & Mimosa (Mimosa со навестувања на различни егзотични бела цветни среде вителот панделки на суровин

МИРИС Пупки + Цути.Свежи и цветни со cedar, роза, ylang ylang, мошус и килибар.УРБАН НИРВАНА Креирајте некој бања

Гума Duckie Шампанско Бања Впие Epsom и Пацифик Морска Сол, Масло од Авокадо, Розова Грејпфрут, Етерично Масл�

Со Бања&Блум Прошетка во Зголеми Двор Арома Масло ➽ Со Бања&Блум Прошетка во Зголеми Двор Арома Масло.Ба

Се ОДМОРАТ И ЗАКРЕПНАТ Ова мускулна впие од Телото Рецепти промовира мускулите обновување.Земете на по

Др Теал е Чиста Epsom Сол за да се олесни болки и болка од мускулни болки + Кокосово Масло да се заштити кожа

Epsom Солена Бања : Направен со Хималаите розова сол, овие благотворно бања соли помогнат да се олесни achy, у

ДА ГИ ЕЛИМИНИРА ТОКСИНИТЕ.СОСТОЈКИ : ESPOM СОЛЕНА МОРСКА СОЛ ХИМАЛАИТЕ СОЛ ,масло од лаванда и ylang ylang масло

Мирис : Ананас Нагоре Страна Надолу Торта (Sugared ананас и фунтата торта третираат капе со глазура).Ние дод�

Стимулирање на циркулацијата, намалување на крвниот притисок и отстранување на токсините како што се т�

⚡Мртвото Море сол може да се ублажат алергиски реакции од страна на чистење и detoxifying.Понатамошно истраж

Пакет Димензии : 6.18 x 4.21 x 2.68 инчи; 1.32 Фунти.Земја на потекло : Јапонија.Типот на кожата : Компатибилен со си

Користете др Теал е Ноќно Терапија за смирување на вашето тело и да се промовира подобра ноќен сон.Чиста

Вашата бања сол ослободува напнатоста и quenches сува кожа за подмладување на целото тело.Развивам Мускули�

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Евро�

Доаѓа со 3 фунти торба дР Теал е Чиста Epsom Сол Впива Решение, 24 унца пумпа шише дР Теал е Ултра Навлажнувач

Природна, Опуштена и Soothing Therapeutic Baths Cruelty Слободен Овој Производ Не се Тестирани на Animals NOW ќе може да се до

vedela природни РЕЛАКСИРА МУСКУЛИТЕ : Магнезиум во Epsom Сол не само да ви помогне да се релаксираат вашите му

Antioxidant богата Matcha Зелениот Чај ги охрабрува релаксација и фокус, оставајќи чувствувате освежени и да се

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Евро�

Содржи Мртви Морска сол.Испарува Морска Сол, Минерални соли.Epsom сол и Етерични масла.Благотворно Допир П

Затворете ги очите и опуштете се во топла бања со нашите бања соли.Нашите вани соли се направени со Евро�

Содржи : 2 x 5 lb.торба на Epsom Сол од Небото Органски, Средни зрна Магнезиум Сулфат.Смири Мускули и Кожа : Кор�

Вкусни во дегустација.Слободен од сите вештачки бои, конзерванси и други штетни хемикалии.Сол inhaler пома�

❁ Поглезите со оваа бања сол која содржи корисни од природни екстракти и се чувствуваат rejuvenated со своја�

Може да се користи 1 3 пати неделно.Epsom Сол (магнезиум сулфат) Најдобро познат за смирување болка во муску

Обновување + болка поддршка : Поддржува релаксација, чистење, здравје, и ослободување од постпартална бо

Scroll