Обновено
Око Dropper за Етерични Масла, Pipettes Dropper со Црна Гума Главата, Калибриран Дебело Стакло Медицина Намалувањето Pipettes, 1ml Dropper Measurer, Dropper за Течности, Директно Совет, Свиткан

Око Dropper за Етерични Масла, Pipettes Dropper со Црна Гума Главата, Калибриран Дебело Стакло Медицина Намалувањето

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 167.04

Се применува за лаборатории за тестирање, лаборатории, хемија, микробиологија, течности, мириси и повеќе.Стакло дипломирал droppers има широка примена, може да се примени за пренос на различни течни, етерични масла, мирисни, медицина, пигмент и слично.Тоа е, исто така, еднократно по исчисти, и подобро од пластични pipette.прави нега на кожата, modulating парфем, изработка на рачно изработени козметички производи, сликарство итн. По цртање на течност, на совет не може да допрете други предмети, со цел да се избегне контаминација на нечистотии. 1x чистење со четка.Црна гума капи може да се отстрани и потоа исплакнете стакло pipette произлегува со топла вода.тие се расклопување, перат и еднократно.Око droppers капацитет е 1 ml, чисто стакло е лесно да се види преку, 0.Намалувањето Pipettes направен од висок сјај стакло и издржливи гума светилки, јасна боја обезбедува добра набљудување за време на работата, направи капки прецизни; перат и еднократно, подобро од пластични pipette.75 ml и 1 ml скала јасно означени,правејќи го лесно и прецизно да се измери од нафта и течни.Масло droppers со чиста четка, лесна за чистење, стиснете на гумена капа за да ги споделите внатрешноста на воздухот надвор, порака за да се пополни течност, и малку да ги споделите со течноста надвор.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

: 14mm; месо тело големина : 7mm; вкупна должина : 77mm.Може да се користи за дрво производи перфорација, монтажа

Лесна замена оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригинал

Премиум поликарбонат школка брави вашиот таблет во место и апсорбира капки и испакнатините.Како да пов

Fitment : Топ покривот маркер светла Покривот на Кабината Маркер Покривот Работи Светлина Царинење Светлин

'Јамка Закачалка, Вртливата, Прилагодлив Бенд, Цевки Големина (Во.) 21 / 2, Род Големина 3 / 8 Во., Max.Оптоварува

внатрешни и надворешни екрани) содржи заштитна фолија за секој екран.Без лизгање еднаш во прилог, лепак

✿ ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА И КАПАЦИТЕТНема да заземаат премногу контра простор додека го држите сите на вашите

На инокулација род е лабораторија средство најчесто се користи во многу видови на научно искуство, вклу

Овие мали метални предмети се совршен додаток за вршење на апчиња, лекови, додатоци, пеперминт, обетки, и

Ние гарантираме стил е иста како што е прикажано на сликата.Преносни шише за вода тело е толку мека и го

Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемискоотпор.Боја : Clear Material : Borosilicate Стакло 3.Упот

[5 Pack] УЛТРА ТЕНОК Калено Стакло Екран Заштитници се 0.25 mm тенки, што ги прави тешко забележливи за вашиот

Не само еден клип, но исто така и внатрешна декорација.Тоа е многу корисна алатка кога ќе сакате да се зе

Целосна вештачки кристал украсена, додадете искра на вашата фризура.Супер добра еластичност, добар изг

збир на 5 Lab Стакло култура медиуми шише w капа autoclavable reagent 100 ml нови направени од borosilicate.тешки ѕид.За reagent и

Овој Пакет Содржи : ултратенок Безжична Тастатура за Случај за Samsung Galaxy Tab 8.0 Инчен 2019 НОВ МОДЕЛ Без S Pen Мо

LG (Aristo 4 Плус) / LG (Aristo 4+) Компатибилен, Прилагоденаодговара на вашиот уред екран, Максимална Сила.Направе

Scroll