Обновено
DADAKEWIN Реакција Литургија Колба Капак 24191914, 4 - Вратот Borosilicate 3.3 Стакло Отвори Реактор Стакло Реактор Само Капакот Без Колба Индивидуализира Лабораторија Стакло - Пак

DADAKEWIN Реакција Литургија Колба Капак 24191914, 4 - Вратот Borosilicate 3.3 Стакло Отвори Реактор Стакло

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1358.40

Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.на пример, за време на titration анализа, мери супстанцијата е ставена во шише, а потоа додадете индикатор, titrate со burette, и постојано се тресат колба за време на titration. 2, Ако вашиот пакет е изгубен за време на транспортот, ние и ветуваме да ви вратат во целост.Одлично за Професионални Лаборатории, Училници Супериорен хемиски издржливост и топлина толеранција.Ви благодарам многу!.Кога индикаторот во шише само ја менува бојата, titration е запрен, а резултат на тоа се пресметува.Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемиско-отпор.3 Стакло материјали, која има многу низок коефициент на термичка експанзија, околу една третина од обична чаша.3 Тешки Reusable Pack од 1 : 4 Вратот Капак 24*19*19*14 Само Капакот Без Flask Inner дијаметар 100mm, вкупниот надворешен дијаметар 150mm Reaction Литургија Колба : за професионални laboratory If за било која причина не сте ги задоволи со овој производ, ве молиме контактирајте со нас.Отпорна на висока температура и Отпорни на 200 ° C, температура на промените.Боја : Clear Material : Borosilicate Стакло 3.Употреба : на колба е измиени и суви пред употреба, и се мери супстанции се стави во колба за дестилација, греење или titration.Ние сме, исто така, многу жал за оваа ситуација.Обновливи : Тоа може да се користи од страна на перење со топла вода, што е повеќе еколошки и нема да предизвика загадување на животната средина.3, Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ни пет-ѕвезда пофалба, која може да ни помогне да се направи подобро.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Висок квалитет,влажно и суво двојна употреба, остар мелење, метал рѓа, трајни, Не надвор од песок.Одлично

Безбедно да се покренува и одржува p H во морските аквариуми.Покренува морски p H своите природни нивоа до

Openend / 12точка кутија комбинација метрички клуч.Кован од хром vanadium челик, хром позлатен и полиран.Светски

100% Сосема Нов и Висок Квалитет 1 Тип : XHM404 Регулаторот 2 Големина : 70mm x 47mm (Lx W) 3 Модератор на владата : PWM мод

[5 Pack] УЛТРА ТЕНОК Калено Стакло Екран Заштитници се 0.25 mm тенки, што ги прави тешко забележливи за вашиот

Категорија; NHL Намали Потписи.Џони Bucyk Boston Bruins Детроит Црвени Крила HOF Потпишан Autograph FDC Ако еден производ

Fitment : Топ покривот маркер светла Покривот на Кабината Маркер Покривот Работи Светлина Царинење Светлин

04 инчен); ве Молиме бидете сигурни дека овие Мали монистра задоволат вашата потреба, пред ставање на ред,

Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемискоотпор.Боја : Clear Material : Borosilicate Стакло 3.Упот

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

✿ ИДЕАЛНА ГОЛЕМИНА И КАПАЦИТЕТНема да заземаат премногу контра простор додека го држите сите на вашите

Целосна вештачки кристал украсена, додадете искра на вашата фризура.Супер добра еластичност, добар изг

БИЗНИС : Jeatopia физички продавници во Тајван и Кина се создаде удобно и свеж стил рачно изработени простор

Не само еден клип, но исто така и внатрешна декорација.Тоа е многу корисна алатка кога ќе сакате да се зе

Големина:70x70cm / 27.6x27.6inch,80x80cm / 31.5x31 .5inch,100x100cm / 39.4x39.4inch.Апсолутно безбеден материјал, 100% заштита за бебињ

Scroll