Обновено
X-DREE M6x8mm Јаглерод Челични Рамни Knurled Главата Целосно Навој Палецот Завртка Гром 6pcs(M6x8mm Acero ал Carbono един Cabeza Moleteada един Rosca Completa Rosca Tornillo Tornillo 6 unids

X-DREE M6x8mm Јаглерод Челични Рамни Knurled Главата Целосно Навој Палецот Завртка Гром 6pcs(M6x8mm Acero ал

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1598.40

Име на производ : Knurled Палецот Завртки; Пакет Содржина : 6pcs x Knurled Палецот Завртка.Главната Боја : Сребро Сина; Материјал : Јаглероден Челик.Тежина : 119g; Конец Големина : M6 x 8mm/ 0.24" x 0.31" (D*L).Вкупна Должина : 20.6 mm / 0.81"; Конец Теренот : 1mm(Longitud вкупно : 20.6 mm / 0.81' '; Пасо де rosca : 1 мм.Обложување : Цинк Позлатен; Knurled Главата Големина : 20 x 6mm/0.8" x 0.24"(D*T)(Revestimiento : Zincado; Tamaño де ла cabeza moleteada : 20 x 6 mm / 0.8' 'x 0.24' '(D * T).M6x8mm Јаглерод Челични Рамни Knurled Главата Целосно Навој Палецот Завртка Гром 6pcs Round палецот завртка со рамна knurled главата стил.Knurled глава обезбедува дополнителна потпора за прирачник за затегнување.Обично се наоѓаат на палецот завртки, а knurled површината на главата дава подобар грчевито држејќи се површина, што го прави полесно да се стегне или олабави сврзувачки елементи рачно.Палец завртки се дизајнирани да бидат построги и се олабави со рака.Алатки не е потребно за затегнување или loosening Knurled Палецот Завртки се инсталирани со вашите прсти и се користи за да се одржи светлина ги опфаќа во место и други украсни производи.Опис на Spanish M6x8mm Acero ал Carbono един Cabeza Moleteada един Rosca Completa Rosca Tornillo Tornillo 6 unids Nombre del producto : Tornillo moleteado para el pulgar; Contenido del paquete : 6pcs x Tornillo moleteado para el pulgar Color директорот : Azul plata; Материјал : Acero ал carbono Peso : 119 g; Tamaño rosca de : M6 x 8 mm / 0.24' 'x 0.31' '(D * L) Longitud вкупно : 20.6 mm / 0.81' '; Пасо де rosca : 1 mm Revestimiento : Zincado; Tamaño де ла cabeza moleteada : 20 x 6 mm / 0.8' 'x 0.24' '(D * T).

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

За употреба во апликации каде fastener често се прилагоди и каде затегнување на моторот е поголема од онаа ш

Волумен Цена Крши Достапни.Контакт Aspen Сврзувачки Елементи 832 X 1 / 2 Редовни Со Рамо 188 Нерѓосувачки Челик

Завртки усвојување на површинскиот слој процес, нема рѓа, отпорност на корозија, поседуваат долготрајн�

1 / 4"28 Палецот Завртки.Парична Казна Тема 3 Лобус Палецот Копчиња.Главата се направени од издржлив Acetal Пл�

повеќе за полесно седиште инсталација со дисаги багаж или полици.Вклучува најлон за миење.Хром едно пар

Крило завртки се машина завртки со крилокако проекции на главата, што се користи за претворање со рака.К

5 Pcs во 1 Сет : Постојат 5pcs перка кутија завртка во собата, која ќе ги задоволи вашите потреби за одржување

БОЈА : ЦРНА.МАТЕРИЈАЛ : не ' Рѓосувачки Челик.КОЛИЧИНА : 10 КОМПЈУТЕРИ.Објектот Должина : 3 / 4" & 1 1 / 4".Завртка

Навој Дијаметар : M6; Конец Должина : 30мм / 1.18".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затег�

Материјал : 188 нерѓосувачки челик.Земја на Потекло : Германија.Видот на производите : ЗАВРТКИ.Број на мод�

ПАЛЕЦ ЗАВРТКИ : Tee / Крило / Пеперутка Палецот Завртка 1 / 4"20 x 7 / 8" (8).KNOB : Направен од Delrin.Силни и Издржливи.STU

1 / 4" Палец Завртки со Крило Knob .Delrin 1 / 420 TPI Стандардна Тема.Главата е направен од Delrin.Тема Материјал – Не '

Име на производ : Knurled Палецот Завртки; Пакет Содржина : 12pcs x Knurled Палецот Завртка.Главната Боја : Сребро С�

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

Термопластични, черупка и навој гром во не ' рѓосувачки челик.Прислушувани Преку Дупка Без Капа.Сила и и�

Навој Дијаметар : M5; Конец Должина : 25мм / 0.98".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затег�

✔ 1 / 4"20 x 1" Thumb Screw w / Сива Tee Knob ✔ 4 Пакет ✔ со гордост Изграден Во САД ✔ Отпорни На Корозија Од Не ' Рѓосува�

ДијаметарТема Големина : 1 / 4 инчи20 Должина : 1 / 2 инч.Глава Тип : Лопата.Се користи во навој дупка или со ор�

Обичен нерѓосувачки челик обезбедува подобра отпорност на корозија од челик.Нерѓосувачки челици се ко�

Навој Дијаметар : M5; Конец Должина : 35mm / 1.38".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн�

Предмет : Палецот Завртка.Глава Тип : Крило.Совет Тип : Овална.Тема Големина : 1 / 213 Должина : 21 / 2".Палец Зав�

Име на производ : Knurled Палецот Завртки; Пакет Содржина : 16pcs x Knurled Палецот Завртки; Главна Боја : Сребро Син

Пакет Содржина : 4 x Палецот Завртки со Крило Knob 1 / 420" x 1" Thumbscrew Зафат Копчиња Палецот Завртка Tee Крило.Тема

Навој Дијаметар : М8; Конец Должина : 20mm / 0.79".Безбедна, сигурна потпора на крајната во адаптација и затегн

Име на производ : Knurled Палецот Завртки; Пакет Содржина : 12pcs x Knurled Палецот Завртка.Главната Боја : Сребро С�

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

Scroll