Обновено
NBK MJC-65CS-ERD-11/16-13/16 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 11/16 и 13/16

NBK MJC-65CS-ERD-11/16-13/16 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 11/16 и 13/16

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3989.76

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцентричност, Аголна Неусогласеност И Извртување На Вибрации За Да Биде Прифатена.Електрична Изолација Отпор Вредност : Не Помалку Од 2 ohms.Земја На Потекло : Сад.NBK - MJC-65 CS-ERD-11/16-13/16 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 2.56"x3.54"x3.54", Создаден Дијаметри 11/16" и 13/16", Отценети вртежен момент 160, Макс вртежен момент 320, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 9000, Моментот на Инерција 3.5x10^-4, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 4900, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.1, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.5, Ракав Цврстина A98, Масовно 500 g.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

NBK Јапонија MJC80 KГР 3 / 4 инчи до 1 1 / 8 inch Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC80 KГР 3 / 4 инчи до 1 1 / 8 инчи Вилица

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 38mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 114...

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 35mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надв

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 42mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надв

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

NBK Јапонија MJC95 CSBL 25мм да 28mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSBL 25мм да 28mm Вилицатип Флексибилни Цевк

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 35mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 38mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надво

Пакување Содржина : 4pcs.D20 L25 Оптичкото внатрешно дупка diamter : 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 9 / 9.5 / 10 Материјал : Алуминиум.С

Земја на потекло : сад.Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

3 / 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 10мм.Пакувањето се Вклучени : 1pc.D19 L25 Структура : Вилица / Пајакот.Материјал : Алуминиум.С

Алуминиум легура за мала тежина и отпорен на корозија апликации.За користење со Lovejoy алуминиум тип крив

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 20mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 24mm.Спојување Должина : 114 Спојување Надво

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 38mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 126...

NBK Јапонија MJC95 CSEGR 42mm да 55mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSEGR 42mm да 55мм Вилицатип Флексибилни Цевк

Должина : 35mm.Дијаметар : 30мм.Вратило употреба : 1pc.Материјал : Алуминиум.Структура : Вилица / Пајакот.Sleeve М

NBK Јапонија MJC95 CSEBL 42mm да 45mm Jawтип Флексибилни Coupling NBK Јапонија MJC95 CSEBL 42mm да 45mm Вилицатип Флексибилни Цевки

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 15mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 25мм.Спојување Должина : 90 Спојување Надво

Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротацио

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 40mm.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 40mm.Спојување Должина : 126 Спојување Надво

Спојување Понесе 1 Дијаметар : 25мм.Спојување Понесе 2 Дијаметар : 30мм.Спојување Должина : 114...

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Scroll