Обновено
Веб-камера со Микрофон, Компјутер, Камера Двоен Микрофон 1080p Камера 4K веб Камера Стриминг со Прстен Светлина Светлината Прилагодливи Приватност Заштита на USB Камер?

Веб-камера со Микрофон, Компјутер, Камера Двоен Микрофон 1080p Камера 4K веб Камера Стриминг со Прстен Светлина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1199.76

Спецификации : Image Sensor : 1/2.0 интерфејс на вашиот уред и дека е подготвен да започнете видео повик (без дополнителен микрофон треба, бидејќи на своите вграден микрофон)Честите Прашања : 1.Без разлика дали на компјутерски монитор или на биро, usb камера може да се ротира 360° хоризонтално.Идеален за презентации.Одлична Конфигурација - 120 Степен Приказ, изградена-во двојно намалување на шумот микрофон, пикап растојание до 3 метри, со користење на 1/3-инчен 2 милиони пиксели висока-квалитет на сликата чип сензор за да се намали честички и избави богата full HD видео и ја филтрира бучавата од позадината за бариера-free комуникација, нашата веб-камера со микрофонот е моќно видео продуцент.0 и сте добро да се оди!Лесен за монтажа клип им овозможува на веб камера да биде поставен на било каков монитор, лаптоп, ТЕЛЕВИЗОР, tripod.Plug and play нема возачот на друго место потребно е на вашиот компјутер. 1080p камера работи со Skype, Зум, Webex, MSN, го витка, Facebook, You Tube, Microsoft Тимови, Face Time, Што'sapp и повеќе. Се одвиваат на дното делови за да се добие клипови за да го поправам на компјутерски монитор или лаптоп.Приватност се Заштити Дизајн Леќа - Нашата веб камера 4k леќа е стигнале, fliping тоа од кога го користите.Одлично за Стриминг, Снимање, Игри, Видео Конференции, Онлајн Училиште, Десктоп компјутер.Само приклучете USB 2.Широко се Компатибилни со Системи и Апликации - Стриминг камера Windows, Mac OS, Андроид во ЖИВО. Како да се префрлите на светлина од светлината?Допрете круг сензор место на десната страна на врвот. Како да се префрлите на приватност, заштита на Владата?Само притиснете на леќи во да се направи леќа hide2.7 2 MPBest Слика Опсег : BCM-Infinity Lens : Шест-слој стакло lens Encoding Формат : MJPEG/YUVVideo Резолуција : 1920*1080(Макс)Видео Рамка Цена : 30 FPSMicrophone Облик : Вграден-во двојна microphone Pickup растојание : 5 meters Audio Кодирање Формат : PCMAudio Bit Rate : 32kbp Size : 155 L*30 W*78 H(mm)Напојување : USB директна моќ DC 5 VInstallation Метод : може да се pleaced хоризонтално на ТВ, ТВ Кабинет, PC Computer Easy Подесување (Без Алатка е Потребно) : 1.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

FHD 1080p : FHD 1080p камера обезбедува 30fps hd видео и слика,за онлајнконференција,во живо стриминг медиуми и виде

[1080p HD Камера] : 1080 P HD камера се совршени за зумирање состаноци, видео повик, снимање, игри.Компјутер камер

8 MP IMX179 Авто Фокус USB Камера со Мини Кутија Случај.UVC согласност.OTG поддршка.Функција : *8.0 Мегапикселна со

Одличен квалитет и исклучителен изглед.Лево и право 360 степени и до & долу 30 степени rotatable, може да се прил

Со нула v1.3 конверзија кабел за Малина Пи Нула / Нула W / Нула ПОТ.Овој 8 милиони пиксели на Модулот на Кам

5 метар ★ 【Тежина】:N 264 video image format★ Тоа е погоден за видео конференција, мрежата за пренос, видео повик,

【1080 P Full HD Камера】веб камера обезбедува 1080 P видео стриминг на 30 рамки во секунда, во комбинација со авто

Ве молиме дозволете ни да знам дали постои каква било проблем, прашање или загриженост 【Plug and Play】:USB ка

【Full HD 1080 P & Прстен Светлина 】Full HD 1080p видео повик и снимање на 30 fps за професионална квалитет на видео пов

Веб камера нуди висок квалитет уживање за пренос, видеоконференција и работа.таа има силна компатибилн

1080 P Full HD Камера : 1080 P веб камера обезбедува Јасни Кристално Јасна Слика и Видео на 30fps, 2 милиони highdefinition с

8 ft) HDMI Кабел, Таванот заграда, прирачник 1080 P HD видео, 12 X Оптички Зум.USB / HDMI Приклучок и игра ,лесно да се по

камерата база користи 1 / 4 интерфејс, така што ќе може да се поправи тоа на различни уреди, како што се мик

Чистење на површината на вашите уреди Се повеќе и повеќе извештаи покажуваат дека многу невини корисни

*Вграден микрофон, вашиот глас може да се слушне јасно рок од 10 метри Флексибилен ротација, може да се пр

264 кодирање технологија, камерата компреси видео / слика датотеки без оштетување на квалитет на слика, ш

【60 FPS 1080 P Камера】 60 fps освежете го оценувате на Nexi Go веб Камера прави autofocusing многу мазна и го задржува ва

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, нашата грижа за корисници одделот

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

До Full HD 1080p Резолуција 30 fps Рамка стапка 90° Поле на Гледање АвтоФокус, Стаклена Леќа.Dual Omnidirectional Mics Отстр

Користење на висока‑перформанси оптичка леќа, висока дефиниција, нема нарушување на сликата...

Јасна цел : 6слој стакло објективот заробува остри јасна слика, живописни видите.Вграденво Бучава Намал

Full HD 1080p видео повик и снимање на видео одлично за webinars, видео конференции, во живо стриминг, vlogging, итн.Вг

Во висок квалитет и прекрасен изглед, камерата поддржува highdefinition слики со 480 P и вистински слики во боја.

Scroll