Обновено
Полиестер Везови Машина Тема за Полнење Секој Гајтанот за Везови и Машини за Шиење(3000 Метри-Сина)

Полиестер Везови Машина Тема за Полнење Секој Гајтанот за Везови и Машини за Шиење(3000 Метри-Сина)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 338.16

Ако само делумно Везови Тема апсорбира природна или вештачка светлина не е доволно за да се добие добар ефект Спакуван : 1 x Прозрачна Конец за Шиење Забелешка : ве Молиме да се потсети дека бојата на сликата и на крај објект може да биде малку поинаков поради различни монитори и светлосни ефекти.Повеќе тема да се стави во некоја област, на повеќе сјај што ќе добиете.Карактеристики : Боја : 1000 Метри : Виолетова, Розова, Бела 3000 Метри : Жолта, Средината-Жолта,Сина Материјал : Полиестер влакна + noctilucent фактор Дебелина : 150 D/2 Тоа би можело да се даде светлина континуирано во текот на ноќта над 12 часа по апсорбирање на видливата светлина за 10-15 минути.ОДЛИЧНА ЗА СИТЕ ВЕШТИНА-НИВОА : Дали сте напреден embroiderer, или само почеток, нашиот spools ќе ја добиете вашата работа.Затоа,тоа е широко се користи во развој на нови текстилни производи и исклучителни производи.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Највисок степен на метален тема е достапна.Дизајниран за везови разубавувањето и сите други декоративн

Embroider убаво со силен, но мазна бода ✔️ ОДЛИЧНА ЗАТЕГНУВАЧКА ЦВРСТИНА Нашите везови машина нишка се бор

Машина quilting и везови тема 100 Percent trilobal полиестер тема 1100 метри на избрани бои.Филамент полиестер за да не

Пакет Должина на производот : 0.8 инчи.Пакет Ширина на производот : 0.7 инчи.Пакет Висина на производот : 2.2 и

Земја На Потекло : Италија.Број На Модел : A11504655 Објектот Пакет Димензија : 1.5" L x 2.8" W x 7.7" H Точка Пакет Тежи

Заштитна капа вклучени.Ја спречува tangles.Штити тема.Hemingworth везови темата е жив и сјајни како и силен и colorfa

Материјал : Полиестер.Вкупната висина на 6cm / 2.36 инчен; Пластична цевка со дијаметар од 1cm / 0.39 инч.Целиот

Isacord Везови Тема.Ова е голем конус, 5" високо, Не се користи за вашиот дом везови машина.Полиестер конец, 40

Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ + БОЈА ШЕМА *** 100 Шишарки од Полиестер Везови теми на 1100yards на конус, 40 Тежина.Висока Јачи

Материјал : Направени од пластика.Оваа Везови Тема Гајтанот Стојат може да ви Помогне да ги организират

Ве молиме да користите Topstitch Игла со поголеми око да работите со, како што SCHMETZ Topstitch 80 / 12 или 90 / 14 големин

100 Percent долго главен mercerized Египетски Памук.За машина за вез, quilting и Serging.Голем гајтанот.Пакет Димензии : 7.8"

90 spools вклучува 80 материи, 5 неонски, и 5 металик.Вклучува 120 гајтанот тема решетката.Материи и Неонски се 10

Вез нишка може да се користи за машина за вез, плетење, шиење, капчиња, крстот sstitch, везови, рачно плетење,

пакет 1pcs Thread Stand и 14pcs 2518 P bobbin.Тема Застане Не само да се Држи 3 Spools стои може да се одржи до 3 spools теми и сек

40 БРАТ БОИ ПО КОМПЛЕТ 40 spools голема цена спектар на бои Полиестер Везови Машина Тема заличи вашето Везов

Scroll