Обновено
8-Нога Памук Јога Рака со Метални Д-Прстен со Круна Спортски Стока (Розева)

8-Нога Памук Јога Рака со Метални Д-Прстен со Круна Спортски Стока (Розева)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 133.20

Памук 100% .Увезени.Произведено во Кина.Тип на производ : СПОРТИНГ СТОКИ.Пакет Димензии : 3.5 х 5.2 cm x 16.9 cm.Пакет Тежина : 0.089 кг.Јога ремени се можеби повеќето ниско проп во студиото, затоа што студентот не сака да признаеме дека тие едноставно не се доволно флексибилни.Сепак, јога наставниците се согласувате дека ремени не само што е одлично за напредни јогиите, но особено корисно за почетници.Види, на јога рака е навистина само продолжување на вашата рака, кредитирање ви се на дофат за да се олесни во asanas со совршен ' рбет усогласување и целосно да се заврши тешко се претставува како gomukasana и baddha konasana.Ремени се исто така одлична за одржување на арм растојание се во рамнотежа се претставува како надолу куче, воланот, и врана.Нашите екстра-долго јога ремени се исткаени со силна 100% памук webbing и спорт дарежлива 10 метри должина погоден за tallest на јогиите и на сите нивоа на флексибилност.Не дојде до краток; тоа секогаш е подобро да имате екстра гасена отколку не е доволно!Секоја рака обезбедува со традиционалните Д-прстен тока, и да се управува 1.5" ширина дава одлична потпора, без да бидат премногу обврзувачки.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме многу среќни да се реши пр

Предмет Тип : Протези & Поддржува.Материјал : Композитни Материјали.Број На Модел : Y123...

ПРЕМИУМ ПИЛАТЕС РЕМЕНИ : Овие ремени се дизајнирани од страна на Пилатес инструктор со над 20 години иску

Сосема нов и висок квалитет на Handlebar;.Меки Против Пролизгување Текстура, Добра Рака Се Чувствуваат Косте

Ергономски дизајниран еластична јаже : Направен од природен латекс, со бројката од осум дизајн, која сов

памук.Материјал : Памук.Висока еластичност, Висок притисок.Не се лизга и Издржливи.РАЗЛИЧНИ : Различни б

Вежба / масажа водич е овозможен за да ви помогне да добиете возен!Gaiam Врати Водат Јаже помага за зголему

Лесензакористење нога носила да се подобри вашите нозе флексибилност, рамнотежа и опсег на движење во ф

【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Оваа гушвам замав се водат ткаенина (најлон), што го прави мека на допир, издржливи и

Да ви помогне да се поправи стегање, arched назад и свиткан ' рбет.Коригира вашиот танц поза, телото ја подоб

Нашите токаслободен 10 нога ремени се совршен помош за да им помогне одржи тешко пози.Нашите 10 метри лент

Еден спортист дава отпор, додека други работи.Работи позиции може да се балансираше брзо за интервал на

Обезбеди целото Тело Тренингот.Совршен за Крос фит Јога & Фитнес Класи.Текстура Површината за Професион

ДОБРО за СПОРТСКИ ФАНОВИ : Можете да имате добро обликувани нозе и gluteмногу наскоро со овие уникатни глу

[Висока јачина на апсорпција на вода] Hightech ладно чувство материјал со висока јачина на апсорпција на вод

Нудат во различни должини за јогиите на сите височини и флексибилност нивоа.Против пролизгување cinch ток

Сигурен квалитет, не се лизга дизајн на грбот, голем дел од телото контакт со висока еластичност.Еластич

✅ Применливи сценарија : Погоден за секојдневна употреба, а исто така може да се користи во спортски сал

07" Должина : 106.81"Големина : XL Големина.Ова долго маскирани облека е исто така унисекс дизајн, може да биде

【ДВЕ ВО ЕДНА УПОТРЕБА】 : Ова не еластична јога рака е во комбинација со јога мат рака.Не само превознико

Scroll