Обновено
Хималаите Солт Exfoliating Тело Чистење, Природни Exfoliating Тело Чистење за Жените Акни, Целулит, Длабоко Чистење, Брчки, Разлиствам и придавам Влогови на Кожата 8.8 ОЗ

Хималаите Солт Exfoliating Тело Чистење, Природни Exfoliating Тело Чистење за Жените Акни, Целулит, Длабоко

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76

✿【Тело Струже, Намалување на Флеки】 Exfoliating со Хималаите Соли може да го подобри текстурата, тон оставајќи не само на вашата кожа повторно оживеа, но исто така и освежување на вашиот целиот Ум, Телото и Духот.By exfoliating оваа чистење, на богата со минерали & хранливи материи во сол се доставуваат до вашите клетки преку лесно се апсорбира ionic инфузија.Хималаите Солт обезбедува совршен минерални богата бафер да се отстрани досадна, мртвите клетки на кожата, со нов живот на вашата кожа.Помогне да се подобри текстурата, тон & изгледот на вашиот skin Help борба против задржување на вода.Врвен квалитет на порите minimizer дека ревитализира здрава кожа и да се работи за да се докаже дека свилен-мазна кожа.Тоа е формулиран со сите природни состојки, без parabens или други адитиви.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Забрзување на Метаболизмот на Кожата : ја Содржи Арабика кафе со состојки за да им помогне да се стимули

Сите природни длабоко exfoliator направени од терапевтски Мртвото Море Сол поправки ронлив, досадна, сува ко

Рачно изработени Во САД.Природни Масла и Растенија со Мелени Ореви.Paraben и Минерални Масла Слободни.Зачи

Ексфолиране & Влогови – природна сол во оваа чистење може да се користи за да разлиствам и да помогне да

ОРИГИНАЛНИОТ КАФЕ ЧИСТЕЊЕ : Природни, вегетаријанска храна и е подготвен да се справи со breakouts, лузни и с

ОкеанИнспириран Detox.Бесплатни phthalates, натриум lauryl / laureth сулфат, parabens, животински нуспроизводи, EDTA.Храна

Exfoliates, чисти & услови.Pumice (лава камен) exfoliates природно.Помага во ублажување на рацете, лактите и колената.П

Нашите Орев Тело Чистење е луксузно дебели и крем текстура тело чистење дизајнирана за да помогне да ра

НЕЖНА ЕКСФОЛИЈАЦИЈА & DETOXIFYING На особено poroтекстура на бамбус јаглен, заедно со својата сите природни бе

Aumni Занаети Природни Ветивер Бања Чистење (Семеен Пакет од 5) Мирисна Кожа Пријателски KhRamacham Chrysopogon Zizanioide

Сите природни.Ја подобрува текстурата, тон & изгледот на вашата кожа.Со користење на сол струже може да с

ШЕЌЕР : Дали сте знаеле шеќер е во можност да се повлече влага од околината околу вас и во вашата кожа?!Ка

Mystere Beaute Манго Путер Чистење комбинира чиста Висок Квалитет Манго Путер со високо хидратантна етерични

Cuccio Кожата Полирач Cuccio Кожата Полирач е безбедно да се користи секојдневно за да ви помогне да се постиг

Чисто, лесно fragranced прскање на кристално јасно H2 O.Се блескав кожата со Вода Хијалуронска Киселина Минера

Scroll