Обновено
О2 Гас Метар Кислород Детектор на Гас Детектор Мултифункционален Гас Следи електрохемиски Сензор со Голем LCD Екранот за Хемиска Индустрија(САД прописи)

О2 Гас Метар Кислород Детектор на Гас Детектор Мултифункционален Гас Следи електрохемиски Сензор со Голем LCD

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3347.76

На кислород монитор има аудио и визуелен аларм можете да го поставите аудио аларм decibel кои може да ви даде очигледно брза.Преносни и рачни, лесно да работат и носат.Широко се користи во индустрија, електронската индустрија, подземна работа, во автомобил кислород откривање.Со голем LCD екранот на мери резултатите, можете да добиете концентрација на кислород и температурата на прв поглед.Усвојување електрохемиски сензор, кој им дава брзи и прецизни мерења.Овој мултифункционален Батерија кислород детектор, исто така, може да се измери температурата.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА�

Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку

Работа во течности иако специјални сонди понекогаш се користи за мерење на p H на полуцврсти супстанции.�

Замена на моторни единица за Aqua Clear 20, 30, 50, 70 Модели.НЕ вклучуваат aimpeller.Придава лесно.Тивко работење.Голе

Оваа p H Сензор е IP65 оценет, водоотпорен во тесна печат, способен да издржи долгорок постојана употреба в�

Лесен и пренослив, тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде...

p H метар : Мерен Опсег 0.0014.00 p H ±0.01 p H точност 3во1 TDS метар : Мерен Опсег 09999ppm, 09999µs / cm, 1 80.0°C, 32.0176.0°F...

【Зошто Тест ORP】На високи или ниски redox потенцијал ORP ја претставува способноста на водата да се оксидир�

Батерија : 4 x AA батерии (вклучени).Бафер за Препознавање : DIN, NIST, и САД.Калибрација : До 6 поени.Дисплеј тип :

Компактен пенформа дизајн, лесен за мобилност, можете да пробате вода насекаде да се добие чиста вода.Ус

На PH тест вредноста на овој сензор истрагата е широк, и мерење на опсег е 014 PH.Професионални индустрискот

Benchtop p H метри функција до три децимални место резолуција, поддршка до три p H калибрација поени и нудиме р

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквари�

Мерки Потенцијал Водород (p H), Електрична Спроводливост (ЕК), Вкупно Растворени цврсти Материи (TDS),и Темп�

*Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас како е можно поск�

* Мултифункционален : Тоа е широко се користи за тестирање на PH вредноста на домашната вода, лабораториј�

Scroll