Обновено
Пречки Пурпурна Метален Прав (Alumilite) – Alumidust во Прав за Епоксидна Смола, Мувла Одлуки, Кастинг Смола, и Уметности и Занаети! Обоен Пигмент во Прав се Меша Брзо и Лесно!

Пречки Пурпурна Метален Прав (Alumilite) – Alumidust во Прав за Епоксидна Смола, Мувла Одлуки, Кастинг Смола,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 156.00

НЕВЕРОЈАТНО КОЛОР ЕФЕКТИ – Alumidust Прав од Alumilite ќе им даде на вашиот DIY проект на светкава блесне со убава гланц!Одлично за работа со епоксидна смола колекции, кастинг смола, мувла правејќи колекции, и многу повеќе!.Се ПРЕПОРАЧУВА ЗА МУВЛА ОДЛУКИ – Alumidust во Прав може да се бранеа во вашиот мувла или измешани со Јасни Кастинг производи од Alumilite да им даде на вашиот калапи неверојатно реалистични бои и длабочина!За да се постигне најсветлиот изглед, едноставно четка прав во висок сјај силиконска гума мувла!.БОЈАТА се МЕНУВА во ПРАВ - Мешање Alumidust во Прав ќе се промени бојата врз основа на тоа како светлината се рефлектира исклучување на објектот.Се комбинираат со други бои за да се создаде сите видови на различни нијанси!.Се МЕША БРЗО И ЛЕСНО – Alumidust во Прав е ултра-фини и чиста, мерење 8-60 microns во големина за лесно мешање!Микс Alumidust Прав во вашиот Камен Грб Епоксидна или Alumilite Јасно Кастинг Смола во минути!.БЕЗБЕДНИ И НЕ-ТОКСИЧНИ – Нашите високо-квалитетни пигмент во прав е без мирис, лесна за чистење и направена од титаниум диоксид!Нема штетни ефекти или тешки индустриски хемикалии значи дека можете да го користите Alumilite Alumidust Прав безбедно и ефикасно!.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Направени од висококвалитет со силиконска материјал, тоа е мека, трајни, обновливи и флексибилни.Исклуч

Сосема Нов и Висок Квалитет.Тип : Епоксидна Смола Мувла.Материјал : Силикон.Боја : Бела Транспарентна.Гол

Лесно да се demold : внатрешната површина на силиконски калап е мазна, и смола е испакнати и лесно да се demold

Спецификации : Димензии : како што е прикажано на слика во Боја : транспарентна Материјал : силикон Колич

【Тоа како да го Користите】Откако ќе добиете предмети во калапот не вознемирува затоа што може да преди

5 Различни Форми Она што го добив е шише настроената смола мувла на 5 форми и 10 поставите шише настроенат

Можете да го контролирате боја со постепено додавање на капки до постигнување на саканиот.Сите бои се п

★Големина Приближно : Плоштадот увеселителен парк мувла 10*10 cm / 4*4 инчи, хексагонални мувла 12*12 cm / 4.Паку

Секој ХОБИНАЃ силиконски калап ќе дојде со 4 силикони приклучоци за да се вклопи во дупки МОЖЕ да СЕ се к

Дрво жито увеселителен парк силиконски калап со дијаметар од 9.25" / 235mm, дебелина 0.39" / 10мм, тежина за 180g.Вис

DIY мувла е направен од силикон, екопријателски, нетоксични, флексибилни, обновливи и издржливи.Едностав

✅ Environ Molds Laytex течни латекс е мултикористете течни гума.Тоа се користи како калап за правење гума да биде

Направени на квалитет со силиконска.Големина : 35.5 CM(L)×19 CM(W)×1 CM(H).Едноставен за сите смола аматерски, од п

Овие 3 флуоресцентни бои ќе го направат вашиот уметнички дела сјај во боја во текот на ноќта, може да се о

Рачно изработени Пчела Dragonfly Увеселителен парк Фах Епоксидна Смола Мувла тањир Првенство Мат Кригла По

Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал.Оригинална и уникатна технологија го прави подобар

Ако е потребно, можете да додадете сјај или боја за тоа.Побрзај и да ни се придружат, без ризик шопинг, и 10

✨【30 ДЕНА GURANTEE】Купи со доверба со 30 дена гаранција за враќање на Парите ✨【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА СО БРЗА ЛЕ

Постојат 30 парчиња гитара зема во вкупно (8 гитара зема со дупки),внатрешниот висина се доволно длабоко з

Мерење првенство е направен од висок квалитет со силиконска материјал, еколошки безбедно, нетоксични и

Топло Совети : 1.Нестап, лесно да се одделат, температурата отпорни, лесен за чистење, екопријателски, низ

✔ Посебни помине калап за нокти, екопријателски, долготраен ✔ Прекрасен изглед и привлечна функција ✔

Тоа го симболизира богатство и сила, со главата одржуваат висока и рогови нагоре, брзаат напред со полна

Сосема Нов и Висок Квалитет.Тип : Епоксидна Смола Мувла.Материјал : Силикон.Боја : Бела Транспарентна.Гол

Направени од highquality силикони, мек, дебел, nonfading, перат, многу издржливи, обновливи и долгорочен употреба.Н

Пакетот Вклучува : 2 дел епоксидна смола : смола и hardener2 x гумени ракавици (за еден пар) 1 x настава book User Вод

Нашите УВ смола е подготвен да се користи и веднаш може да се излечи тешко во минути со 36 W УВ светлина ил

Scroll