Обновено
77mm HD MC УВ Филтер за: Tokina во-X Pro 11-16mm f/2.8 DX II 77mm Ув Филтер, 77mm УВ Филтер, 77 mm УВ Филтер

77mm HD MC УВ Филтер за: Tokina во-X Pro 11-16mm f/2.8 DX II 77mm Ув Филтер, 77mm УВ Филтер, 77 mm УВ Филтер

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 177.36

Multicoated 97% Пропуст.Ја елиминира Ултравиолетово (УВ).Заштитна Стакло УВ Филтер.Еластични Оптичко Стакло.Низок Профил Притисне Алуминиумска Рамка.На i Snap Photo 77mm HD MC Заштитен Филтер е силна стакло јасно филтер кој им помага на апсорбираат ултравиолетова светлина.Нема дополнителни колорит или контраст е предвидено, овозможувајќи ви да го спарите овој филтер со другите.УВ филтер е корисно како општи заштитни на филтерот за да се остави на леќи на сите времиња.Тоа им помага да се намали прашина и влага од постигнување на вашата објектив елемент и да се обезбеди дополнителна заштита во случај на капки или ситуации каде гребење може да се случи.Овој филтер е Висока Дефиниција (HD) И Мулти-Обложени (MC) за намалување на flare, ghosting, и рефлексии на филтерот за површината.Над 97% светлина трансмисија е можно, обезбедување на вас со дополнителни контраст и висока боја верност.5 годишна гаранција.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна упо

Лесен за употреба и лесно да се чисти по употребата.Широко се користи во многу области како што се микро

Пресврттесни, течењедоказ печат прави овие контејнери идеален за чување на течности и закуски, или през

【Материјали】 Нашиот Организатор Торба е направен со супериорен СТП кожа.Нудат одлична заштита за внат

Openend / 12точка кутија комбинација метрички клуч.Кован од хром vanadium челик, хром позлатен и полиран.Светски

збир на 5 Lab Стакло култура медиуми шише w капа autoclavable reagent 100 ml нови направени од borosilicate.тешки ѕид.За reagent и

Карактеристики : .Тоа е пункција поправка комплет за цевки пневматик.Ако одите надвор од циклус, мопед, м

: 14mm; месо тело големина : 7mm; вкупна должина : 77mm.Може да се користи за дрво производи перфорација, монтажа

Кука клуч специјално дизајниран за прилагодување амортизер на моторните циклуси каде кука клуч со капа

внатрешни и надворешни екрани) содржи заштитна фолија за секој екран.Без лизгање еднаш во прилог, лепак

4 mm A76 PX Алкална Клетки Се Користи Во : • Часовници• Часовници• Калкулатори• Компјутери• Камери• Диги

Висок квалитет,влажно и суво двојна употреба, остар мелење, метал рѓа, трајни, Не надвор од песок.Одлично

Направени од премиум ЈП материјал, складирање кутија е издржлив, екопријателски, безбедно и долготрајн

【Материјали】 Нашиот Организатор Торба е направен со супериорен СТП кожа.Нудат одлична заштита за внат

Лесна замена оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригинал

Лесна замена оваа светла собранието беше специјално дизајниран да изгледа и функционира како оригинал

Практична функција : Соларен на полнење и празнење контролер може да се прилагоди на сила доставени од с

Заменлив Главата Дискови за ПредСетови.Тоа му припаѓа на алатки категорија.Тоа е на траен квалитет и ви

Безбедно да се покренува и одржува p H во морските аквариуми.Покренува морски p H своите природни нивоа до

Овие мали метални предмети се совршен додаток за вршење на апчиња, лекови, додатоци, пеперминт, обетки, и

Заменете JVC ТВ Далечински Управувач RMTJR01 Лесен за употреба,само инсталирајте нови батерии може да работ

Fitment : Топ покривот маркер светла Покривот на Кабината Маркер Покривот Работи Светлина Царинење Светлин

Целосна вештачки кристал украсена, додадете искра на вашата фризура.Супер добра еластичност, добар изг

Замена Samsung TV Remote Control AA5900638 A.Не програмирање или paring е потребно.Само внеси нови батерии можат да работат.

Scroll