Обновено
DYHW-116 Мини Копчето Оптоварување Мобилен 5T Компресија Сила Сензор Мал Простор Microsensor (5 тони)

DYHW-116 Мини Копчето Оптоварување Мобилен 5T Компресија Сила Сензор Мал Простор Microsensor (5 тони)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3264.00

1 - Висока точност, добра стабилност, 5 Тони. 2 - Чувствителност 1.0-2.0 m V/V. 3 - Материјал : не ' рѓосувачки челик 17-4 PH. 4 - 18 месеци гаранција. 5 - Широко се користи во клучните допир тестер, мобилен телефон екран, отпечатоци копчето сила откривање, топло и ладно притиснете притисок откривање, робот рака зафат и други инсталација простор мала сила откривање поле. 1 компјутер Оптоварување мобилен DYHW-116 оптоварување мобилен вирус колосек, мали димензии, мала висина, сите не ' рѓосувачки челик, корозија-отпорни.Се применува за простор ограничена употреба.Висока точност, добра стабилност, добра излез симетрич-ност.Широко се користи во клучните допир тестер, мобилен телефон екран, отпечатоци копчето сила откривање, топло и ладно притиснете притисок откривање, робот рака зафат и други инсталација простор мала сила откривање областа Спецификација Чувствителност : 1.0-2.0 m V/V Сеопфатна грешка : ≤±0.2%F. S Лази : ≤±0.5%F. S температурата на работа опсег : -30℃~+70℃ Влезен отпор : 400±10Ω Излез Отпор : 350±10Ω Безбедно Преоптоварување : ≤150% F. S Побудување напон : 5 V-12 V.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Висок квалитет,влажно и суво двојна употреба, остар мелење, метал рѓа, трајни, Не надвор од песок.Одлично

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

: 14mm; месо тело големина : 7mm; вкупна должина : 77mm.Може да се користи за дрво производи перфорација, монтажа

Пресврттесни, течењедоказ печат прави овие контејнери идеален за чување на течности и закуски, или през

Направени од borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемискоотпор.Боја : Clear Material : Borosilicate Стакло 3.Упот

【Материјали】 Нашиот Организатор Торба е направен со супериорен СТП кожа.Нудат одлична заштита за внат

Категорија; NHL Намали Потписи.Џони Bucyk Boston Bruins Детроит Црвени Крила HOF Потпишан Autograph FDC Ако еден производ

Целосна вештачки кристал украсена, додадете искра на вашата фризура.Супер добра еластичност, добар изг

Аглеста Отворен Крај На отворен крај е аглеста 15 степени па клуч може да се превртува со секоја ротација

збир на 5 Lab Стакло култура медиуми шише w капа autoclavable reagent 100 ml нови направени од borosilicate.тешки ѕид.За reagent и

04 инчен); ве Молиме бидете сигурни дека овие Мали монистра задоволат вашата потреба, пред ставање на ред,

Openend / 12точка кутија комбинација метрички клуч.Кован од хром vanadium челик, хром позлатен и полиран.Светски

39mm Firecrest УВ MC multicoated филтер во пластовидно 5.5 мм прстен.Врвен УВ заштита по прифатлива цена.Изградена во в

'Јамка Закачалка, Вртливата, Прилагодлив Бенд, Цевки Големина (Во.) 21 / 2, Род Големина 3 / 8 Во., Max.Оптоварува

Премиум поликарбонат школка брави вашиот таблет во место и апсорбира капки и испакнатините.Како да пов

Се применува за лаборатории за тестирање, лаборатории, хемија, микробиологија, течности, мириси и повеќ

Практична функција : Соларен на полнење и празнење контролер може да се прилагоди на сила доставени од с

Заменлив Главата Дискови за ПредСетови.Тоа му припаѓа на алатки категорија.Тоа е на траен квалитет и ви

Лесен за употреба и лесно да се чисти по употребата.Широко се користи во многу области како што се микро

Направени од премиум ЈП материјал, складирање кутија е издржлив, екопријателски, безбедно и долготрајн

[5 Pack] УЛТРА ТЕНОК Калено Стакло Екран Заштитници се 0.25 mm тенки, што ги прави тешко забележливи за вашиот

На инокулација род е лабораторија средство најчесто се користи во многу видови на научно искуство, вклу

Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна упо

Компатибилен – NFC Игра Картичка Компатибилна со Nintendo Прекинувач, Wii U и Нови 3 DS системи.Материјал – NFC Оз

Scroll