Обновено
Leafwork Традиционален Стил, Табела Светилка 32.5 Високи Бронзени Браун Виткање Остава Тен Правоаголна Сенка Оркестарот за Дневна Соба и Спалната соба на Куќата Ноќни Н?

Leafwork Традиционален Стил, Табела Светилка 32.5 Високи Бронзени Браун Виткање Остава Тен Правоаголна Сенка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2328.00

32 1/2" висок целина.База е 7 1/2 широк x 4 1/2" длабоко.Сенка е 11" во склопот на врвот x 18" низ дното x 12" висока.Тежи 9 кг.Користи еден од 100 вати стандард-медиум база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Традиционалните табела светилка елеганција од Барнс и Ivy бренд на осветлување.Врежан лист моделот на база.Бронза заврши.Смола фрлија изградба.Светло тен намали агол правоаголна сенка. 7 1/2-нога долго кафеава кабелот. 32 1/2" висок целина.База е 7 1/2 широк x 4 1/2" длабоко.Сенка е 11" во склопот на врвот x 18" низ дното x 12" на коса.Тежи 9 кг. 7 1/2-нога браун кабелот.Користи еден од 100 вати стандард-медиум база сијалица (не се вклучени).On-off приклучок за префрлување.Традиционалните табела светилка елеганција од Барнс и Ivy.Врежан лист моделот на база.Бронза заврши.Смола за изградба.Светло тен намали агол правоаголна сенка.Класичен дизајн светилка за вашата дневна или семејна соба.Блескаво, LED, халоген, или CFL светлина, крушка.A21 форма; стандард-медиум база.Dimmable со компатибилен нежните и светилки, се продава одделно.Ова волшебно табела светилка има една убава openwork вазна дизајн на нежно виткање лисја.Основата е изградена од смола со убавиот бронзен заврши дека е надополнета од страна на светло тен правоаголна сенка.Прекрасно осветлување акцент за дневна соба или семејна соба.Оваа прекрасна традиционална табела светилка има openwork база во домот лист дизајн.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Процес : electroplating.Материјал : ковано железо + стакло + Б крпа.Површина : дневна соба / дневната соба / спална

Модерниот стил, исклучителна кристал светилка сопственикот и ткаенина абажур.На уникатен вкус носи сти

Пакет Содржина : 1 Табела Светилка ★ Светлина тело / сенка материјал : керамички / ткаенина ★ Ракаstitched

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Ова е Современ Дом Мода Табела Lampmaterial да се Создаде Цврсти, Светла Боја, Издржливи.Окотосе ГрижатСветла,

Минималистички Дизајн За Дома : А идеален табела ламба за дневна соба, спална соба, студија соба, детска

База Тип : E27 Тело Материјал : керамички.Тело Материјал : Текстил.Приклучок Тип : None.Извор на светлина : LED С

Мерки околу : 20 инчи широка,34 инчен високи.Сенка содржи : 1220 парчиња обоени стакло и 72 стаклени монистра.М

Што значи ова?Под нормална, LED светилки кои се осветлени 68 часа на ден може да траат до десет години.Ние с

Памук.Увезени.Бранеа Челик база со Полнење Штекер.Сива Ткаенина Сенка.Совршен за спални соби, детска со

Ве молиме да се повлече нагоре заштитен филм на 2 страни од Акрил Плоча, тогаш осветлувањето ќе бидат пот

Тоа го прави вашиот дом убава и шармантна, и веднаш се подобрува нејзината убавина.Тоа е мал и лесен, и мо

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Оваа табела светилка е направена од цврсто дрво база, додавање на природата чувство.Со својот едноставе

Стилски и едноставна и во исто време го прави вашиот простор се погледне повеќе Модерни, едноставен и да

【Релаксирачки Амбиент】 : Со над 16 милиони бои вклучувајќи топло бела и боја температури од 27006500 K, FARRIDE Sm

Тело Материјал : керамички.Тело Материјал : Бакар.Тело Материјал : Текстил.Извор на светлина : LED Светилки

На Самитот Во Табела Светилка 34"Хт.,Смола&Кристал Злато Лист&Кристал Заврши 18 / 12 x 18 / 12 x 11 Природни Лен Се

Scroll