Обновено
MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 18x18x13.5mm за ПРОЦЕСОРОТ со Себе Лепило Подлога Сребрен Тон Пакет од 10

MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 18x18x13.5mm за ПРОЦЕСОРОТ со Себе Лепило

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 227.76

Тоа е направено од алуминиум.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.На heatsink е метална заптивка, кој е дизајниран да се зголемат областите за контакт со воздухот, тоа може да го намали прегревање на електронските компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Кора исклучување на заштитни филмови; и на Крај, се држи до компоненти.Тоа е направено од алуминиум.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

6 Парчиња Алуминиумска Топлина Мијалник.Големина : 4" x 1" x 0.4" / 100mm*25мм*10мм (L*W*H).Единица тежина : 33g.Може да се

Mfr : CTS Термичка Управување Производи.Серија : АПРИЛ.Пакет : Лента.Дел Статус : Активен.Тип : Врвот На Пла

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

[Спецификација] Heatsink Големина : 70x22x3mm / 2.76x0.87x0.12inch, Термички Подлога Големина : 70x22x1mm / 2.76x0.87x0.04inch; Боја:Црн

[ПАРАМЕТАР] : Вкупната Големина : 14 x 14 x 7 mm / 0.55 x 0.55 x 0.28 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон [ЛЕПИЛО] Овој heatsink дој

Исто така може да се користи со други уреди за ладење, како што VRAM VGA RAM меморија, IC Чипови, MOSFET SCR, Southbridge , No

[ПОВЕЌЕ USAGES] Може да се користи за ладење и топлина дисипација на електронски ПРОЦЕСОР чипови, моќ модул

Вкупната Големина : 5 x 30 x 40 mm / 0.2 х 1.18 x 1.57 инчен; Боја:Сина.Оваа heatsink доаѓаат со коефициент на топлинска

SUPERMICRO ФАН0105 L4 3 U, 120x120x25mm.Sanyo Denki (9 S1212 P4 M031) ФАН0105 L4 е стандарден вентилатор за CSE735 TS серија шасија.Овој фан

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

【Наменета за десктоп PC】 специјално дизајниран за десктоп компјутерите, Оваа M 2 SSD heatsink компатибилен со

Посветен Алуминиум Heatsink за Малина Пи Пресмета Модул 4:Посветен алуминиум heatsink, корозија / оксидација о

3.9"x3.9"x0.04" (100x100x1mm) Висока Performan Термички Силикони Подлога Има коефициент на Топлинска Спроводливост На 3 W

Погодни за : ДА220 Transistors;.Алуминиум heatsink ладење.Силна топлина спроводливост и топлина дисипација.Answer : _____

Замена и висок квалитет,Заменете го вашиот погрешни, напукнато или скршено фан.Високо квалитетен и издр

Тип : Врвот На Планината.Пакет Ладење : Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..).Прилог Метод : Притисни Го Pin От.Об

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : На цевка дизајн обезбедува повеќе убави инсталација на екранот, и е многу лесно д

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 9 x 9 x 12 mm / 0.35 x 0.35 x 0.47 инчен (L*W*H); Боја:Црна [ПРИМЕНА] Одлична за ладење чип

М 2 SSD heatsink,0.12 инчен / 3мм голем, фитинг за PS5 инсталација и PC М 2 Слот, е компатибилен со сите видови на М...

NVMe М 2 2280 SSD Алуминиум Heatsinks Кулер Компатибилна за лаптопи и десктоп компјутери.Поддржува NGFF PCIe NVMe М 2 2280 SSD

Mfr : CTS Термичка Управување Производи.Серија : AER.Пакет : Лента.Дел Статус : Активен.Тип : Врвот На Планин

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Погоден за Малина Пи 1 / 2 / 3 генерација, set top box, LED, играч, рутер, безбедност, ПРОЦЕСОРОТ, северна и јужна м

Спецификација : Тестирано за да биде 100% работи правилно.Нова за Павилјон г41000 g61000 г71000 серија ПРОЦЕСОРОТ

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

Ефективно намалени stepper моторни температура.Може да се подобри животната средина на температурата окол

1 W потрошувачка на енергија.SSD кулер компатибилен со PCIe NGFF NVMe КопчеУ КлучБ одговара за 2230 2242 2260 2280 PCIE SSD 2 He

Scroll