Обновено
Acetal Кополимер Пластични Круг Род 4.50 Дијаметар 12 Должина - Бела Боја

Acetal Кополимер Пластични Круг Род 4.50 Дијаметар 12 Должина - Бела Боја

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2063.76

Одлична Цврстина.Добро димензионална стабилност.Лесно Да Се Машина.Висока Отпорност на растворувачи.Acetal - Кополимер Пластични Род 4.50" Кол x 12" Должина - бела Acetal обезбедува висока јачина и вкочанетост, заедно со подобрените димензионална стабилност и леснотијата на обработка.Acetal е општа намена е порозност слободни.Технологијата што се користи во нашата процесот на производство гарантира дека секој лист и род е слободен на centerline или core порозност.Од друга страна, таа е отпорна на топла вода, хидрокарбонати и растворувачи, и тој поседува добра лого и носат својства.Acetal може да се користи на температури се движат од -58 °С до +230 °F. Acetal апсорбира минимални количини на влага, нејзините физички својства остануваат непроменети во различни средини, па тоа го прави acetal висока механичка јакост, цврстина и цврстина.Материјал : Acetal Облик : Род Дијаметар : 4.50 инчен Должина : 12 инчи Крај : Мазна Производ Тежина : 11 кг.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебели

Четири празнична бои на располагање.Ratchet пред потребен за позитивен проток контрола.Удобноста зафат бе

Производот постои warpage деформација, но производ нема да имаат некакво влијание врз користењето.Тоа не е

Род Акции за Општа Намена Алуминиум Легура Тип 2011 Дијаметар од 2, Во Должина Од 6 Ft Неполиран Заврши Темпе

【ДОБАР ДИЗАЈН】 8 x 8 x 247mm / 0.31 x 0.31 x 9.72 инчен Акрилик Јасно Род ги користат за Архитектонски Модел Правење

Основана во 1932 година, Forney нуди повеќе од 5,000 производи за хардвер, автомобилската, фарма и сточарство и

Облик : се Тркалаат; Материјал : Viton ; Одделение : Стандард; Durometer : 75 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8"; Wi

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина :

Соработуваа со тим од одлични материјали инженери, искусни професионалци и нашите верни заштитници, ни

Површина е мазна, лесна за обликување, без пукнатини формирана.Висока цврстина челик, силна рѓаотпорни

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"

Производот е 5 LB 3 / 32 7014 Заварување Род.Лесен за употреба.Сите позиција прачка за заварување со копање ла

ГОЛЕМИНА 0.625 инчен Дијаметар x 8 инчи.ТОЛЕРАНЦИЈА : (0 / +0.003" кол.) (0" должина).КВАЛИТЕТОТ на производството п

✅Карбонски Влакна Род : Дијаметар : 0.8 mm Должина : 500mm; ✅Answer : ___________________________ Note : Сите Карбонски Влакна Род

KFid Fran Пластични Круг Род,9 / 32 инчен Кол 20 инчи Должина,Бела FRP Fiberglass Круг Род Инженеринг Пластични Bar Product

Материјал : Црвена бакар круг на прачка, кој се користи за различни минијатурни оски, модели, итн.Стабилн

Овој род има одлична отпорност на корозија за широк опсег на ставки.Може да се намали со дрво го видов и d

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

ГОЛЕМИНА : 0.75"" кол.x 8" должина.ТОЛЕРАНЦИЈА : (0 / +0.003" кол.) (0" должина).ОТПОР заварување класа 12 КВАЛИТЕТОТ н

Модел : S221 Суров материјал : месинг.Облик : Тркалезна;.Дијаметар : 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.6 mm / 2.0 mm / 2,5 mm.За различни

Одделение 9008 / C2 (10% Кобалт).Жито Големина : СубMicron.Дијаметар на Толеранцијата (h6) : +0 / 0.00035 Цврстина : HRa 92.0 /

Извонредна Хемиска Отпорност.Ниска Триење.Мека и Formable.Доброто Лого и Носат Својства.Работи до 500 F.Ptfe Бог

Висока прецизност : Дијаметар на круг вратило има високо прецизни може да се обезбеди точна појавување

【Параметар]】Дијаметар(Приближно) : 12mm / 4 / 9inch;Должина(Приближно) : 1m / 393 / 8inch; 【Добар Материјал】Пластичн

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 4"; Wid

100% Јаглерод Влакна.Должина : 400mm.Функција : Многу силна и светлина ,висока спроводливост.Употреба : Кампу

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

Scroll