Обновено
TOPORTY 200pcs Божиќ Дрвени Снегулки Копчиња DIY Занает Бележник за Шиење Облека и Додатоци

TOPORTY 200pcs Божиќ Дрвени Снегулки Копчиња DIY Занает Бележник за Шиење Облека и Додатоци

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 263.76

❄Материјал : Направен од висок квалитет на дрво, на снегулка копчето е издржлив со деликатни изглед. ❄DIY Занает Материјали : Божиќ снегулка копчиња 2 мали дупки, па лесно можете да се шие на вашата облека.Тоа е идеален за ткаење, шиење, занает embellishments, DIY Изработката, плетење, капчиња, бележник, - карта во донесувањето одлуки и ,слика,или друга DIY уметност занаетчиски работи. ❄Совршена Големина : 200pcs снегулка копчиња сет вклучува во 0.7/1.8 cm снегулка копчиња, Дебелината на секој 3мм, снегулка дизајн мини копчиња помеша со зимски Божиќ атмосфера. ❄Детски Играчки : Совршен подарок за децата да се направи рачно производство на проектот, помогнат во подобрување на детската имагинација и да ги подобрат своите манипулативни способност. ❄Апликација : Одлична за зимски Божиќ партии можат да ги красат вашата облека, декорација на Новогодишни елки, завеси, сали, простории, врати, градина трева, итн.за да креирате зима снегулка сцена.Функција : >На снегулка е направен од материјал кој е издржлив и има софистициран изглед. >Одлична изработка и нежен изглед да ја направат совршена декорација за Божиќ забава и празнична атмосфера. >Може да се користи за да се направи убава DIY занаети и други embellishments. >Одлично за развивање на вашето дете' s креативност и имагинација.Спецификации : - Боја : Кафена - Материјал : Дрво - Size : За x 0.7 0.7 во/1.8 x 1.8 cm( Lx W ) - Пакет се Вклучени : 200 x Божиќ Дрвени Снегулки Копчиња Забелешка : Бидејќи на боја разлика на екранот и осветлувањето, ве молиме да земете во објект како стандард.Ние да се потрудиме да се врати на вистинската боја.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Материјали : дрво, големина : 15mm.Тие можат да се применат во различни ситуации, како што се уметност и зан

Совршен за кабинети, гардероби, куфер, фиока, ковчегот, врата и др.Направени од цинк легура и кожа, нудејќ

Реновирање на стариот мебел,најдобар украс за вашиот дом и канцеларија.Најдобро за декорација.Совршена

Тие можат да се применат во различни ситуации, како што се уметност и занает, проект, збирки, плетење, кап

11 / 8Инчен дијаметар knob.Исклучени никел заврши.Врежани месинг над екипа метална база.Вклучува една 832 маш

10 КОМПЈУТЕРИ за Шиење Поими Материјали сврзувачки елементи Копчиња се Шие На 02925 Сребро Мешани Дрвени О

Материјали : дрво, големина : 17.3x14.7mm.MUTIFUNCTION Копче за DIY Изработката, плетење, капчиња, scrapbooking, шиење, карти

СТИЛ Сатен Никел е идеална компонента за секое дрво, обоени или насликани кабинети и фиоките.ЛИЧНИ Дод

Премиум месо тело стил мода копчиња.Материјал : метал(цинк легура).Многу мазна,сјајна,авион огледало,нек

50 Парчиња Шиење Дрво Копчиња се Шие На Уметности и Занаети Поими Материјали сврзувачки елементи SC051 Жаб

Заклучување на главниот влез тип Messina Proforza Roseta 65mm уникатен на пазарот да се заменат конвенционалните бр

Тоа е совршен за diy занает,scrapbooking ,шиење,embelishments, облека, додатоци, embellishments, кроења, капи, чанти, свадби, пр

3 пакети на Blizzard Снегулка копчиња.Направени од најлон пластика.Шие преку копчиња.Големина на копчиња пр

Големина : за 12mm широк, 14mm долго, 1mm дебели, дупка : 3мм; Материјал : не 'рѓосувачки челик; Метална Боја : не' р

ЌЕ СЕ избираат : Големина : 25мм.Пакет се вклучени : 30 парчиња.Копчето Тип : 4Дупки Копче Материјал : Смола.Д

Четири парчиња кабинет копчиња се погодни за различни стилови на мебел.Кристално Стакло Кабинет Се Спр

ШИРОКА ПРИМЕНА : за да се Префрлате копчиња може да се користи за embellishments, занаети, накит одлуки, стара ши

Цена по 410 Парчиња за Шиење да се Шие На Копчиња ANCD0 Зелена Жаба за облека во големо дрво, дрвени Облека.Ми

Жаба копчиња за затворање направени на квалитетот полиестер, издржливи.Големина : 6cm во должина; боја : з

20 Парчиња Копчиња За Шиење 2201 Црна Мики 4 Дупки Рачно Изработени Симпатична Бележник Boutons Сврзувачки Еле

Цена по 460 Парчиња за Шиење да се Шие На Копчиња AD0 Мешани Круг Круг за облека во големо дрво, дрвени Облек

Scroll