Обновено
Вива Оркестарот Креативни Матрицата Поставена Магија Еднорог, Синтетички Материјал, Multicoloured, 26 x 21 x 3 cm

Вива Оркестарот Креативни Матрицата Поставена Магија Еднорог, Синтетички Материјал, Multicoloured, 26 x 21 x

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 957.12

Производителот гаранција може да не се применува.Може да се нанесува на чисто и лесно, брзо сушење.Сите нијанси на бои се mixable и вода се базира.За текстил со најмногу 20% синтетички влакна содржина.По 72 часа, со цел производство на текстил се перат на 30°C (86°F). 4 x текстилни сјај (злато, fuchsia, светло сина, светло зелена), 2 x stencils, 1 x четка, и 1 x флаер со инструкции.Оваа нова текстил дизајн комплет носи еден магичен, мистичен искра на вашиот ткаенина занаети проекти.Магичен искра започнува веднаш штом боја има исушени.Едноставно додадете дизајни на т-маици, перници и многу повеќе.Текстилни сјајот е крем текстилната боја со пенливи сјајот кои лесно може да се примени (користејќи или четка и матрицата или слика слободни рака со писателот nib на бојата шише).

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Урбан Elementz и Applique Елементи пресече форми на осигурувачот во место во 3 секунди.Произведено во САД.Направ

Овие stencils се корисен на толку многу начини.Нив ги користат за quilting, на ѕидовите, завесите, мебелот, или об

Овие stencils се корисен на толку многу начини.Нив ги користат за quilting, на ѕидовите, завесите, мебелот, или об

Урбан Elementz и Applique Елементи пресече форми на осигурувачот во место во 3 секунди.Applique Бод да се одржи во ме

Овие stencils се корисен на толку многу начини.Нив ги користат за quilting, на ѕидовите, завесите, мебелот, или об

Матрицата е направен од Mylar пластика со прикажана дизајн сече на тоа.Пакет Висина на Производот : 0.1".Паке

Прилично шема за вас да се избере.Цртеж моделот на ткаенина, а потоа направи вез, шиење, quilting итн.ПолуTranspa

Производителот гаранција може да не се применува.Artemio stencils се издржливи мека пластика, полиестер stencils.Л

Овие stencils се корисен на толку многу начини.Нив ги користат за quilting, на ѕидовите, завесите, мебелот, или об

Произведено во Кина.Пакет должина : 0.11".Пакет ширина : 6.49".Пакет висина : 7.3".Threaders висок квалитет обновливи

Scroll