Обновено
Наежвам Полирање Четка, Emery Четка Трајни Гума Лесно да се Инсталира и се Користи за Deburring за Чистење(Зелен)

Наежвам Полирање Четка, Emery Четка Трајни Гума Лесно да се Инсталира и се Користи за Deburring за Чистење(Зелен)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 347.76

За метал парична казна доработка, чистење, полирање, брусење, deburring, отстранување на рѓа и гребнатини.Лесен за инсталација и користење, лесен и брз.Изработени од гума и emery материјал, овие наежвам дискови карактеристики добра еластичност и цврстина, отпорни на абење и издржливи. 1/4 инчи месо тело одговара на повеќето на електрични дупчалки. 50#, 80# ронки за полирање на цврст метал, 120# ронки за полирање на алуминиум.Функција : 1. Изработени од гума и emery материјал, овие наежвам дискови карактеристики добра еластичност и цврстина, отпорни на абење и издржливи.2. За метал парична казна доработка, чистење, полирање, брусење, deburring, отстранување на рѓа и гребнатини.3. 50#, 80# ронки за полирање на цврст метал, 120# ронки за полирање на алуминиум.4. 1/4 инчи месо тело одговара на повеќето на електрични дупчалки.5. Лесен за инсталација и користење, лесен и брз.Спецификација : Предмет Тип : Наежвам Disc Material : Emery + Rubber Outer Дијаметар : 75mm/3in Abrasive : Emery Application Предмет : Електрични drill Emery Боја и Ронки : Зелена 50#, Жолта 80#, Бела 120# (Изборен) Пакет Листа : 1 x Наежвам Disc1 x Поврзување Rod Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Повеќе детали

Item Type:
Bristle Disc
Material:
Emery + Rubber
Outer Diameter:
75mm/3in
Abrasive:
Emery
Application Scope:
Electric drill
Emery Color and Grit:
Green 50#, Yellow 80#, White 120# (Optional)
Package List:
1 x Bristle Disc :
1 x Connecting Rod :
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Слични производи во категоријата

вид : Прав.трим должина : 11 / 4 во.наежвам материјал : Силициум КарбидОбложена Најлон.дијаметар : 2 во.наежв

Озборн максималната густина дизајн обезбедува максимална агресија за најсложените апликации.Овие ала

Моќ абразивни филамент нежица четка.Идеален за автоматско deburring апликации.Достапен во 120 ронки големина

ПАКЕТ ОД 6 Радијална Диск.Наежвам Одделение : Жолта 80 Ронки.Диск Центар Дупка : 1 / 8" 3.15 mm.Материјал : Алуми

50#, 80# Ронки За Полирање На Цврст Метал, 120# Ронки За Полирање На Алуминиум 1 / 4 Инчи Месо Тело Одговара На П

Силна моќ : мини sandpaper машина е опремена со мотор со брзина од 9000 вртежи во минута, која има одлична сечењ

Моќ абразивни филамент нежица четка.Идеален за автоматско deburring апликации.Достапен во 120 ронки големина

никогаш не поминуваат часови стружење дихтунзи и користењето на груби хемикалии повеќе.Слој отстранув

Scroll