Обновено
SVPRO Прирачник за Зумирање Фокус USB Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 1080P FHD USB Камера, 2MP Висока Стапка на 100pfs VGA Мини Камера Преносни USB Камера со UVC Plug & Play за Android и Linux, Windows и Mac

SVPRO Прирачник за Зумирање Фокус USB Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 1080P FHD USB Камера, 2MP Висока Стапка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1504.80

5 MP USB Камера со Aptina сензор обезбедува одличен квалитет на сликата со висока висока боја сатурација, додека одржување на чистотата на сликата.USB Зумирање Камера : 2. 【Голема Брзина USB2.Сензор : 1/2.5" Aptina MI5100 Output Формат : MJPEG/[email protected], 1280 x [email protected] MJPEG,[email protected] 30fps, [email protected] MJPEG, [email protected] MJPEG.Формат на компресија поддршка MJPEG/YUY2 помош за да се спаси повеќе простор за складирање, стриминг со помалку побарувачката на вашиот компјутер обезбедува побрз и помазна видео качувањето.3 MP, 5 MP, 8 MP камера може да се користи широко за : . 【Висока Стапка на 100fps USB Камера】 : 2 MP USB камера обезбедува јасна и мазна слики со висока стапка на [email protected] P, [email protected] P, [email protected] P Mjpeg.0 интерфејс на Камерата】 : High speed USB камера усвои CMOS OV2710 слика сензор со максимална резолуција 1920x1080 за голема слика перформанси, се задржи чистота и clearity на слики.2" SONY IMX179 Output Формат : MJPEG/YUY2 MJPEG : 3264 [email protected],2592 X [email protected],1280 [email protected],1024 [email protected],640 [email protected] погоре ), MAC-OS X 10. Овој USB со Камерата е солидна се изгради со алуминиумска случај и rotatable заграда, можете едноставно да се стави оваа мала камера на вашата работна маса или било каква рамна површина за редовна употреба или ѕид.Онлајн состанок/Class/Учење, во Живо streaming Baby или домашно Милениче monitoring Home,Канцеларија,Киоск за Безбедност surveillance Street или Заедница monitoring Embedded Индустриски Проект. 8 MP USB веб-камера со зумирање фокус може да ги задоволи сите видови на јасност барања за различни апликации.8 mm-12mm Променлива Lens Connection Порта Тип : USB2.Мини големина алуминиум случај со заградата е лесно за десктоп или ѕид, 3 метри high speed USB 2.Само поврзете го usb портот од usb камера за вашиот уред, таму се работи!.Прилагодливи параметри на камерите на вашиот видео софтвер : Brightness/Contrast/Боја сатурација /Definition/Гама/WB.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

5 метар ★ 【Тежина】:N 264 video image format★ Тоа е погоден за видео конференција, мрежата за пренос, видео повик,

Веб камера нуди висок квалитет уживање за пренос, видеоконференција и работа.таа има силна компатибилн

Full HD 1080p видео повик и снимање на видео одлично за webinars, видео конференции, во живо стриминг, vlogging, итн.Вг

【1080 P Full HD Камера】веб камера обезбедува 1080 P видео стриминг на 30 рамки во секунда, во комбинација со авто

Употреба на инстант видео разговор услуги се овозможуваат или еденнаеден разговори или групата разгов

Спецификации : Image Sensor : 1 / 2.0 интерфејс на вашиот уред и дека е подготвен да започнете видео повик (без доп

264 кодирање технологија, камерата компреси видео / слика датотеки без оштетување на квалитет на слика, ш

FHD 1080p : FHD 1080p камера обезбедува 30fps hd видео и слика,за онлајнконференција,во живо стриминг медиуми и виде

Во висок квалитет и прекрасен изглед, камерата поддржува highdefinition слики со 480 P и вистински слики во боја.

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, нашата грижа за корисници одделот

8 ft) HDMI Кабел, Таванот заграда, прирачник 1080 P HD видео, 12 X Оптички Зум.USB / HDMI Приклучок и игра ,лесно да се по

Ве молиме дозволете ни да знам дали постои каква било проблем, прашање или загриженост 【Plug and Play】:USB ка

[1080p HD Камера] : 1080 P HD камера се совршени за зумирање состаноци, видео повик, снимање, игри.Компјутер камер

1080 P Full HD Камера : 1080 P веб камера обезбедува Јасни Кристално Јасна Слика и Видео на 30fps, 2 милиони highdefinition с

Со нула v1.3 конверзија кабел за Малина Пи Нула / Нула W / Нула ПОТ.Овој 8 милиони пиксели на Модулот на Кам

До Full HD 1080p Резолуција 30 fps Рамка стапка 90° Поле на Гледање АвтоФокус, Стаклена Леќа.Dual Omnidirectional Mics Отстр

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Користење на висока‑перформанси оптичка леќа, висока дефиниција, нема нарушување на сликата...

Scroll