Обновено
Тешки Око и Око Веб Slings 3 Ply EE3-93-18

Тешки Око и Око Веб Slings 3 Ply EE3-93-18

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1574.40

Тешки Око И Око Веб Slings 3 Ply.Двете Материјали и Собранието Направени во САД.Slings се достапни во најлон или полиестер webbing.Не надминува оценет капацитети.Рејтингот мора да се намали кога кревање на аглите на помалку од 90 степени со хоризонтална.Holloway Хјустон, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на супериорен кревање на производи и услуги на енергија и изградба пазари во светот.Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 објект.Тешки Око и Око Веб Slings 3 Ply EE3-93-18.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 4800 lb.Прашка Должина :

Име на производ : Рамни прашка.Материјал : висока јачина полипропилен.Дебелина, индекс : задебелување.Ел

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 22,700 lb.Прашка Должина

Произведено Во САД.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Повеќето траен и економски пол

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Направен во сад.Пакет висина : 5.588 cm.Пакет должина : 22.606 cm.Пакет ширина : 14.478 cm.Веб Прашка, Прашка Тип Стано

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Направени во САД Око Вертикална Капацитет 4650 кг; Ѓердан Капацитет 3720 кг; Вертикална Кошница 9300 кг; PLIES 1...

Тешки Око Вертикална Капацитет 66000 кг; Ѓердан Капацитет 52800 кг; Вертикална Кошница 132000 кг; Големина 18'; PLIES

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Произведено Во САД.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Повеќето траен и економски пол

Нозете се поддршка гранки кои се простираат од една точка на врвот на прашка на објектот се крена толку

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Висок Квалитет Најлон Websling.Сите намена, ниска профил прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигура

Сина Полимер работ предиво се 2x повеќе намали отпорни, кој се протега прашка живот и заштедува пари.Среб

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвеноcore предиво во сите праш

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Безбеден и сигурен : надворешниот слој на прашка е изработен од полиестер multilayer влакна структура, тешки

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Проширува Дизајн : ширина на лифтинг е 150mm, на сила е повеќе дури и кога се користи, и тоа не ќе биде оштете

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Scroll