Обновено
SVPRO Прирачник за Зумирање Фокус USB Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 1944P HD USB Камера, 5MP Висока Дефиниција Веб-Камера со Aptina MI5100 Сензор, Мини Камера со Метал Случај и Заградата за ?

SVPRO Прирачник за Зумирање Фокус USB Камера 2.8-12mm Varifocal Леќа 1944P HD USB Камера, 5MP Висока Дефиниција

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1096.80

Прилагодливи параметри на камерите на вашиот видео софтвер : Brightness/Contrast/Боја сатурација /Definition/Гама/WB.Повеќе избори на висока дефиниција 1080 P 1.8-12mm оптички зум објектив и IR филтер 650nm±10nm, прирачник за зумирање фокус камера ви овозможува да зумирате или одзумирате да се добијат различни агли на гледање, различни големини на слики и различни сцена се движи со прилагодување на фокусна должина.Сензор : 1/2. 8 MP USB веб-камера со зумирање фокус може да ги задоволи сите видови на јасност барања за различни апликации.Сензор : 1/2. 【Голема Брзина USB2.Одличен за домашна безбедност мониторинг, онлајн настава, во живо стриминг, интернет состанок или вградени индустриски проект.8 или подоцна, Андроид 4.Максимална Резолуција : 1920x1080 Sensor : 1/2.3 MP, 5 MP, 8 MP камера може да се користи широко за : .8 mm-12mm Променлива Lens Connection Порта Тип : USB2.01lux Ултра Ниска Light Max Резолуција : 1920x1080 Output Формат : H.2" SONY IMX179 Output Формат : MJPEG/YUY2 MJPEG : 3264 [email protected],2592 X [email protected],1280 [email protected],1024 [email protected],640 [email protected] Овој USB со Камерата е солидна се изгради со алуминиумска случај и rotatable заграда, можете едноставно да се стави оваа мала камера на вашата работна маса или било каква рамна површина за редовна употреба или ѕид.0 интерфејс на Камерата】 : High speed USB камера усвои висока технологија MI5100 CMOS сензор со максимална резолуција 2592 x 1944 за голема слика перформанси, се задржи чистота и висока боја сатурација на слики.Max Резолуција : 2592 x 1944.Онлајн состанок/Class/Учење, во Живо streaming Baby или домашно Милениче monitoring Home,Канцеларија,Киоск за Безбедност surveillance Street или Заедница monitoring Embedded Индустриски Проект.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Веб камера нуди висок квалитет уживање за пренос, видеоконференција и работа.таа има силна компатибилн

*Вграден микрофон, вашиот глас може да се слушне јасно рок од 10 метри Флексибилен ротација, може да се пр

8 MP IMX179 Авто Фокус USB Камера со Мини Кутија Случај.UVC согласност.OTG поддршка.Функција : *8.0 Мегапикселна со

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

Во висок квалитет и прекрасен изглед, камерата поддржува highdefinition слики со 480 P и вистински слики во боја.

1080 P Full HD Камера : 1080 P веб камера обезбедува Јасни Кристално Јасна Слика и Видео на 30fps, 2 милиони highdefinition с

Чистење на површината на вашите уреди Се повеќе и повеќе извештаи покажуваат дека многу невини корисни

264 кодирање технологија, камерата компреси видео / слика датотеки без оштетување на квалитет на слика, ш

【Full HD 1080 P & Прстен Светлина 】Full HD 1080p видео повик и снимање на 30 fps за професионална квалитет на видео пов

Ве молиме дозволете ни да знам дали постои каква било проблем, прашање или загриженост 【Plug and Play】:USB ка

5 стапки USB кабелот е доволно долго.Тоа ви помогне да се направи Мазна Livestream.Plug & Play : Подготвен да се корис

5 метар ★ 【Тежина】:N 264 video image format★ Тоа е погоден за видео конференција, мрежата за пренос, видео повик,

⌛1080 P HD Камера со Приватноста Покрие►Kee Qii вебкамера со слоеви стакло HD леќа 360° rotatable дизајн ајде ќе може

Одличен квалитет и исклучителен изглед.Лево и право 360 степени и до & долу 30 степени rotatable, може да се прил

Со нула v1.3 конверзија кабел за Малина Пи Нула / Нула W / Нула ПОТ.Овој 8 милиони пиксели на Модулот на Кам

Scroll