Обновено
Круна Спортски Стока 8' Памук Јога Рака со Метални Д-Прстен (Црна)

Круна Спортски Стока 8' Памук Јога Рака со Метални Д-Прстен (Црна)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 208.80

5" ширина дава одлична потпора, без да бидат премногу обврзувачки.Види, на јога рака е навистина само продолжување на вашата рака, кредитирање ви се на дофат за да се олесни во asanas со совршен ' рбет усогласување и целосно да се заврши тешко се претставува како gomukasana и baddha konasana.Ремени се исто така одлична за одржување на арм растојание се во рамнотежа се претставува како надолу куче, воланот, и врана.Додека 6-нога ремени ќе одговараат многу јогиите, овој дарежлив и разноврсна 8-нога рака е одлична за повисоки практикантите во секое ниво на флексибилност, со многу простор за резервна.Секоја рака е вткаена со силна 100% памук webbing и обезбедени со традиционалните Д-прстен тока.Не дојде до краток; тоа секогаш е подобро да имате екстра гасена отколку не е доволно!Секоја рака обезбедува со традиционалните Д-прстен тока, и да се управува 1.Сепак, јога наставниците се согласувате дека ремени не само што е одлично за напредни јогиите, но особено корисно за почетници.Јога ремени се идеални за почетници со ниско ниво на флексибилност, ветеран јогиите на изглед за да додадете отпор, како и за безбедно и ефикасно држење на телото за контрола на повреди и рехабилитација.Се водат без притисок, искуство целосна пози, и стабилизирање на рацете и нозете кога го држите поза.5" ширина за лесно зафат.Јога ремени се можеби повеќето ниско проп во студиото, затоа што студентот не сака да признаеме дека тие едноставно не се доволно флексибилни.Јога ремени се прошири на вашиот грб и затоа вашиот дофат.Податлив 1.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Торба рамо, рака е прилагодлив тока и градите рака се обезбеди совршено се вклопуваат.Патна торба за на

Сосема нов и висок квалитет на Handlebar;.Меки Против Пролизгување Текстура, Добра Рака Се Чувствуваат Косте

Сигурен квалитет, не се лизга дизајн на грбот, голем дел од телото контакт со висока еластичност.Еластич

Се чувствуваат удобно, мека, издржливи.Се чувствуваат удобно, мека, издржливи.Поправи и да се обезбеди в

✅ Применливи сценарија : Погоден за секојдневна употреба, а исто така може да се користи во спортски сал

Еластичен webbing материјал е многу издржлив, отпорен на кинење и влечење.Кожата контактната област е опре

Памук 100% .Увезени.Произведено во Кина.Тип на производ : СПОРТИНГ СТОКИ.Пакет Димензии : 3.5 х 5.2 cm x 16.9 cm.Паке

Вежба / масажа водич е овозможен за да ви помогне да добиете возен!Gaiam Врати Водат Јаже помага за зголему

ДОБРО за СПОРТСКИ ФАНОВИ : Можете да имате добро обликувани нозе и gluteмногу наскоро со овие уникатни глу

Материјал : Сите види бенд циклуси се направени од силикон материјал, кој е мека и издржливи, удобен за н

Материјал : TPU материјал.Природен латекс материјал, силни антикршење еластична јаже.Безбедност webbing цел

100% Полиестер.88" Должина на : 63cm / 24.20" Боја : Зелена | Големина : Мали Промоции може да се разликуваат во зав

✿【Задоволство Гарантира】Ние да услуги на клиентите сериозно и се надевам дека сте задоволни со шопин

【Голема материјална】 Направени од квалитетен материјал, овие Виси AB Ремени е да се носат отпорни, цврс

Кука и јамка fastener е лесно облечен, големина и стегање може да се прилагоди слободно.Кога се поместуваат,

Лесензакористење нога носила да се подобри вашите нозе флексибилност, рамнотежа и опсег на движење во ф

2.8 m широк дизајн, микроеластичен, против пролизгување и безбедно.Ослободувањето на притисокот, се задрж

рака е одлична за повисоки јогиите, помалку флексибилни јогиите, или луѓето се во потрага за некои понап

Одлично за Дипломирањето Партија, Роденден, LARP (live акција играње на улоги), Cosplay, ноќта на Вештерките, фен

Да ви помогне да се поправи стегање, arched назад и свиткан ' рбет.Коригира вашиот танц поза, телото ја подоб

Scroll