Обновено
Сетилните Префрлете се Рамни на Монтирање на Фреквенцијата, Контрола на Уред за Трафостаница(Нормално Отворен)

Сетилните Префрлете се Рамни на Монтирање на Фреквенцијата, Контрола на Уред за Трафостаница(Нормално Отворен)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1970.40

Тековната-уреди со покажувач на прекинувачот е за безбеден, удобен, следење или за откривање на струја на електрична опрема.Контрола на различни автоматско индустриска опрема за контрола, флеш, ѕвончето, реле, со еден чип, или други моќ оптоварување опрема.Идеален избор за автоматско индустриска опрема за контрола и електрична енергија за следење.Контрола на различни автоматско индустриска опрема за контрола, флеш, ѕвончето, реле, со еден чип, или други моќ оптоварување опрема.Користење на електромагнетни меѓусебна inductance принципот на струја, напредна switch излез откривање, следење и заштита аларм тип на производи без напојување технологија се усвои.Користење на електромагнетни меѓусебна inductance принципот на струја, напредна switch излез откривање, следење и заштита аларм тип на производи без напојување технологија се усвои.Во споредба со традиционалните трансформатор и топлинска заштитник, тоа има предности на висока точност, стабилни перформанси и долг животен век.Широко се користи во трафостаница, фреквенцијата, контрола уред, инвертер уред, electrolytic позлата, електрична локомотива, улична светилка мониторинг, рудник за јаглен и други треба тековниот мониторинг автоматизација индустрија.Широко се користи во трафостаница, фреквенцијата, контрола уред, инвертер уред, electrolytic позлата, електрична локомотива, улична светилка мониторинг, рудник за јаглен и други треба тековниот мониторинг автоматизација индустрија.Идеален избор за автоматско индустриска опрема за контрола и електрична енергија за следење.Во споредба со традиционалните трансформатор и топлинска заштитник, тоа има предности на висока точност, стабилни перформанси и долг животен век.

Повеќе детали

Switch Type:
Normally Open/Normally Closed(Optional)
Power Supply:
Self-Powered,No External Power Supply is Required.
Starting Current / Frequency Range:
0.2-30A, 40-400Hz
Startup Time:
Switch Contact Capacity:
Maximum
Overload Capacity:
+100%@30A
Threading Hole Diameter:
9mm
Indicator Light:
Red and Green
Installation Form:
Flat Installation
Shell Material:
Fireproof ABS
Working Temperature:
-20~55 °C
Working Humidity:
0-90%, No Condensation
IP Rating:
IP30
Size:
46 x 65 x 25mm / 1.81 x 2.56 x 0.98in
Package List:
1 x Sensing Switch :
1 x Users Manual(Chinese & English) :

Слични производи во категоријата

Плоштад (shape) Бројот на Парчиња : 1 Седишта во висина на : 1 Димензии (Вкупно) : 19.25 Инчи (H) x 19 Инчи (W) x 19 Инчи (D)

Сигнал на излез линија (жолт)3 Добро Електрични Перформанси : Чиста електронски коло структура, како и до

Држи ѓубре оттуѓување мирис чиста и свежа!.Digests валкана израстоци во исцедете линии.Природната формула �

¡¾Small форма фактор пакет¡¿На MPXV7002 серија piezoresistive сензор во мала форма на фактор пакет (СОП) е напредна мо

Пространа седиштето Седиште димензии : 18.5"W x 10"Г Splayed нозе обезбедува трајност за секојдневна употреба.Д�

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од р

ღ Идеална работа асистент : директорот стол е идеална работа асистент за beauticians и режисери, актери или п�

Направени од издржлив никел позлатен материјал.Кошница се вклопува во една чаша во време, во триаголен �

Mfr : JULABO.Серија : PRESTO A45 Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип На Производ : Активен, Оборотните Чилер / Г

Miyuki Најлон Beading Тема за beading, beadwork, накит одлуки, капчиња и крпа ткаење.Оваа казна, но сепак силен beading тема

ML1812 SLA е 12 V 18 AH Запечатени оловни (SLA) батерија одржување слободни батеријата, Пакување од 2 УЛ Уверение.Д�

Има 10 течност мл / 300 ml.Кристално Стакло : Направен од премиум leadfree кристал кој е транспарентен и lustroТие с

70% Памук, 30% Полиестер.Увезени.Еластична затворање.Машина За Миење.Француски тери потење за години.Редов

ДИМЕНЗИИ И БОЈА Овој стандард индустриска лента е 1" (24 MM) во ширина и 30 ft во должина.Етикета произведувач

за Занаетчии : 919167784 Воздушниот Компресор, 91916770 Компресор, 919152160 Воздушниот Компресор, 919167710 Воздушниот К

Нашите 3 D faux mink трепките се рачно изработени од најдобар квалитет синтетички влакна, што е исклучително

Бејзбол Картичка.Како Нови.Висок Квалитет.Бесплатен Превозот.На бејзбол карта е тип на тргување картич�

Карактеристики : 1600x1200 (2 MP) HD поток со визија ноќ.Интегрирани влезот осветлување.Во реално време двонасо�

па ќе твоите песни.МЕДИУМИТЕ РЕПРОДУКЦИЈА : 3.За висок квалитет на звук во движење, оган до Шеф Аудио MCBK420

Ние продолжат да ги поддржуваат Капетан Хансен е наследство низ долга листа на firsttoпазар иновации разви

Оперативен Притисок : 0~10.2 kgf / cm2 (0~1.0 Mpa).Негативниот Притисок : 750mmhg (10 Torr).Температурата на работа Опсег : 0~6

Star Smilez направи оралното здравје, забава.Стоматолошката модел има 4 чистење со забен конец локации кои се

ღ Стабилност и удобност : директорот стол донесува стабилна и издржливи рамка, која може да го поддржи д

Обезбедува изолација за агресивни риби, повредени, риба, мали риби, ракчиња, море clownfish, итн.Новороденче �

Само компатибилни со Garmin forerunner 310 XT.Материјали : Најлон.Стилски и удобно.Бендот се вклопува во зглобовит�

Scroll