Обновено
Viton на Гумени Ролна со Висока Темп Лепило - 75A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго

Viton на Гумени Ролна со Висока Темп Лепило - 75A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1322.40

Облик : се Тркалаат; Материјал : Viton ; Одделение : Стандард; Durometer : 75 A; Поддршка Тип : Висока Темп Лепило.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 1.5; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.90 g/cm3. Температурата Дијапазон : -10° до 400° F; Лепило Температура Опсег : -100° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 HK 707. Viton е супериорен во изборот за апликациите што побарувачката хемиска отпорност.Тоа е исто така одличен за употреба на високи температури и со масла.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 10 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 1.5; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.25; Густина : 1.90 g/cm3. Температурата Дијапазон : -10° до 400° F; Лепило Температура Опсег : -100° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 HK 707.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【ДОБАР ДИЗАЈН】 247mm х 8мм / 10" x 5 / 16" Акрилик Светло Виолетова Линија Род ги користат за Архитектонски Мод

Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето �

Фунта Печат & Снабдување со Тефлон PTFE род надминува најмногу пластика кога станува збор за хемиска отпо�

Род Акции за Општа Намена Алуминиум Легура Тип 2011 Дијаметар од 2, Во Должина Од 6 Ft Неполиран Заврши Темпе

Материјал : Црвена бакар круг на прачка, кој се користи за различни минијатурни оски, модели, итн.Стабилн

Одлична Цврстина.Добро димензионална стабилност.Лесно Да Се Машина.Висока Отпорност на растворувачи.Ace

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина :

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1"

Одлична Цврстина.Добро димензионална стабилност.Лесно Да Се Машина.Висока Отпорност на растворувачи.Ace

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 2

Облик : Лист; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина :

2024 Алуминиумски Шипки T4, 1 1 / 2" (1.50") Дијаметар x 3 Метри Должина.Дијаметар Толеранција : + / .012"Темперамент T4.

Лесно изработени керамички користење на стандардни секачи и практикисе користи како направат прототип

Одделение 9008 / C2 (10% Кобалт).Жито Големина : СубMicron.Дијаметар на Толеранцијата (h6) : +0 / 0.00035 Цврстина : HRa 92.0 /

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 8";

Покрај тоа, алуминиумска лента е совршено обликувани во зависност од трансформација во потребните дета

【АПЛИКАЦИЈА】 Род широко се користи во производството на разни лизгачки ротирачки машини и прецизност

Висока прецизност : Дијаметар на круг вратило има високо прецизни може да се обезбеди точна појавување �

Облик : се Тркалаат; Материјал : Viton ; Одделение : Стандард; Durometer : 75 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8"; Wi

Модел : S221 Суров материјал : месинг.Облик : Тркалезна;.Дијаметар : 0.8 mm / 1.0 mm / 1.2 mm / 1.6 mm / 2.0 mm / 2,5 mm.За различни

Волфрам челик круг бар цврстина : 91 степени, волфрам карбид,има силна отпорност на абење, висока цврстин�

【ЛЕСНО ДА се КОРИСТИ】 Тоа е лесно да се машина, стабилна во обработка на перформанси и добрата во затег�

Материјал : Црвена бакар круг на прачка, кој се користи за различни минијатурни оски, модели, итн.Стабилн

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Д�

✅ TA2 Титаниум Изгледа Како Челик Со Сребренасива Сјај.Тоа Е Транзицијата Метал ✅ Димензии : Дијаметар : 4

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1

ГОЛЕМИНА 0.625 инчен Дијаметар x 8 инчи.ТОЛЕРАНЦИЈА : (0 / +0.003" кол.) (0" должина).КВАЛИТЕТОТ на производството п

Површина е мазна, лесна за обликување, без пукнатини формирана.Висока цврстина челик, силна рѓаотпорни �

Scroll