Обновено
Индустриска Моќ Приклучок 3‑Pin 1‑Фаза, Индустриска Моќ Plug Експлозија‑Доказ, Водоотпорен Штекер 32A 220‑250V

Индустриска Моќ Приклучок 3‑Pin 1‑Фаза, Индустриска Моќ Plug Експлозија‑Доказ, Водоотпорен Штекер 32A 220‑250V

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 254.16

АПЛИКАЦИЈА ЗА : Оваа индустриска моќ приклучокот е широко се користи во различни внатрешна и надворешна места како што се индустрија, земјоделството, хемиска индустрија, аеродроми, доковите, индустрија, електрични централи, stationing, железница, вода conservancy, итн.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : за Користење на специјални тока дизајн за да се спречи конекторот од испаѓање.Школка е направен од goodquality ABS, која има предности на изолација.СИЛНА СПРОВОДЛИВОСТ : Оваа индустриска моќ приклучете се користи goodquality солидна месинг род водич имаат силна спроводливост и висок ефикасноста на работата.ЗАШТИТА НИВО : IP44 водоотпорен одделение да може ефективно да се спречи јавните вода упад, dustproof, и explosionproof.ИНФОРМАЦИИ ЗА ПРОИЗВОДОТ : напонот е 220~250 V.Сегашниот е 32 A (максимална).Бројот на јадра е 3 јадра.Спецификација : Предмет Тип : Индустриска Моќ Plug Материјал : ABS, месинг Користи : Широко се користи во различни внатрешна и надворешна места како што се индустрија, земјоделството, хемиска индустрија, аеродром, клупа, металургија, централа, stationing, железница, вода conservancy, итн.Напон : 220~250 V Струја : 32 A (максимум) Број на Јадра : 3 Јадра Заштита Ниво : IP44 Пакет Листа : 1 x Приклучокот.

Повеќе детали

Item Type:
Industrial Power Plug
Material:
ABS, brass
Uses:
Widely used in various indoor and outdoor places such as industry, agriculture, chemical industry, airport, dock, metallurgy, power plant, stationing, railway, water conservancy, etc.
Voltage:
220~250V
Current:
32A (maximum)
Number of Cores:
3 Cores
Protection Level:
IP44
Package List:
1 x Plug :

Слични производи во категоријата

[14 во 1] моќ лента со 10метарски тешки(1875 W / 15 A) продолжување мозок составен од 10 AC места, 3 USBA порти и 1 USBC пор

100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Тоа е стилски, супер силни и издржливи.Направени за уреди со 3.5 мм (1 / 8 инчи

Само да се ослободи од оние просторокупаторската големи блокови и да се направи вашето биро чисти.Компа

Различни монитори ot екранот може да покажуваат слики поинаку ,на тој Начин ,може да има малку разлика по�

На аглеста приклучок овозможува оваа surge protector да биде вклучен во receptacle без блокирање на други штекер.На

Обезбедува сите потребни инсталација на алатки за влакна подготовка на 250 micron или 900 micron влакна за да бид

Нема повеќе трчање неуредна испреплетени жици надолу кон подот штекер, многу повеќе простор за заштеда.

Кабел Length9ft.Dimensions9нога кабелот Pattern Batteries AC Voltage Powered Кабелот Length9ft.Монтажа Type Wall Монтирани Порта Type Power extern

Достапни во Индустриски Спецификација Одделение, Комерцијални Спецификација Одделение и Општа Намена

4Штекер моќ Ленти со 2нога кабелот за напојување.Ул наведени за обезбедување на квалитетот.Да зачувате п

Адаптер за LED светлата ленти.Се прилагодува 12 V DC LED светлата ленти да AC 110 V.Ги содржи сите потребни состој

Тоа дава прилагодливи, најбезбедно и max струи излез 2.Моќ извира покриени од еден ден.Погоден за компјуте

кабелот за напојување со NEMA 515 P plug доволно долго за да стигне до PDU или ѕиден штекер.АЛУМИНИУМСКИ ДОМУВАЊ

Со smart IC, секоја порта е во можност да детектира уредот е потребно и доставување на повеќето оптимизиран

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Тешки метали домување, 2 адаптер распоредени штекер за блокстил приклучоци 15метарски кабелот со клипна

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Повеќе Штекер Ѕиден Приклучок : 12 AC места со 1680 J Surge protector ѕид, 15 A Сегашната Граница вклучите, Безбедноста

Опремен со 2 USB порти ви овозможи да се наплаќаат разни USBпогонски уреди како i Phone, i Pad, Kindle, итн, тоа не тре�

Стегачот планината моќ лента е направен од пламенretardant ABS пластика, со ETL Сертификација, во согласност со

Scroll